Trwa ładowanie...

Andrzej Strzelecki czekał na przesyłkę z USA. Miał być w niej lek

Aktor zmagał się z rakiem. Tylko w Stanach Zjednoczonych był dostępny lek na jego rzadkie schorzenie. Dzięki pieniądzom ze zbiórki charytatywnej udało się go zdobyć. Ale Andrzej Strzelecki nie zdążył go zażyć.

Andrzej Strzelecki czekał na przesyłkę z USA. Miał być w niej lekŹródło: East News
dr6n1ew
dr6n1ew

Andrzej Strzelecki nie żyje. Zmarł 17 lipca w wieku 68 lat. W czerwcu br. jego rodzina poinformowała, że aktor cierpi na nieoperacyjny nowotwór płuc i oskrzeli. Jedyną szansą było sprowadzenie specjalistycznego leku zza oceanu.

- Okazało się, że 6 maja na rynek amerykański wprowadzono lek dokładnie na tę mutację mojej choroby, tego mojego genu. Czy to nie jest szczęście? Mam nadzieję, że i tym razem mnie nie opuści - mówił Strzelecki w ostatnim wywiadzie dla TVP.

Leczenie okazało się bardzo kosztowne. Córka aktora zorganizowała internetową zbiórkę i zachęciła kolegów ojca z branży aktorskiej do zorganizowania specjalnego koncertu. Również fundacja Artystów-Skolimów zaangażowała się w pomoc.

dr6n1ew

- O chorobie Andrzeja wiedzieliśmy od samego początku. Przekazaliśmy jako pierwsi fundusze, które potrzebne były na leczenie. Wierzyliśmy, że wszystko się uda, ale niestety - powiedział Ryszard Rembiszewski, prezes fundacji w rozmowie z "Super Expressem".

Dzięki temu kwotę ponad 1,5 mln zł udało się uzbierać w zaledwie kilka tygodni. Rodzina Strzeleckiego wiedziała, że nie ma czasu do stracenia. Jednak światowa pandemia utrudniała im szybkie działanie.

- Sytuacja związana z pandemią koronawirusa nie jest dla nas sprzyjająca, procedury i wymagania są zdecydowanie bardziej restrykcyjne niż wcześniej, ale zrobimy wszystko, aby sobie z nimi poradzić - mówiła pani Joanna, córka Andrzeja Strzeleckiego.

Lek z USA był już w drodze. Niestety, nie zdążył jeszcze dotrzeć do Polski. Nie wiadomo, co teraz zamierza z nim zrobić rodzina aktora.

dr6n1ew
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dr6n1ew