Trwa ładowanie...
d3wj49r

Andrzej Strzelecki nie żyje. Miał 68 lat

Andrzej Strzelecki nie żyje. Aktor zmarł w wieku 68 lat. Informację w rozmowie z WP potwierdziła Akademia Teatralna w Warszawie, której przez lata był rektorem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Strzelecki nie żyje. Przyjaciela żegna Tomasz Stockinger
Andrzej Strzelecki nie żyje. Przyjaciela żegna Tomasz Stockinger (ONS.pl)
d3wj49r

Andrzej Strzelecki był cenionym aktorem, reżyserem, satyrykiem, prezenterem telewizyjnym oraz uwielbianym przez studentów rektorem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W swojej karierze zagrał w kilkunastu sztukach Teatru Telewizji i poprowadził kilkadziesiąt autorskich programów telewizyjnych w TVP.

Reżyserował też koncerty festiwalowe i gale Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Festiwalu Zjednoczonej Europy w Zielonej Górze, Camerimage w Toruniu, Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Festiwalu Polskiego Radia i Teatru TV w Sopocie oraz Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.

Na srebrnym i szklanym ekranie zagrał u boku największych gwiazd kina m.in. Anny Seniuk, Mariana Kociniaka, Gustawa Lutkiewicza, Piotra Machalicy, Gustawa Holoubka, Zbigniewa Zapasiewicza oraz Wiktora Zborowskiego. Największą popularność zdobył dzięki roli ojca Nel w filmie "W pustyni i w puszczy" oraz doktora Koziełły w serialu "Klan".

Prywatnie był dwukrotnie żonaty. Z małżeństwa z Ewą Czarniecką ma córkę Joannę. Owocem związku z Joanną Pałucką jest syn Antoni.

W czerwcu 2020 r. przyznał, że choruje na nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Bliscy, przyjaciele i współpracownicy ruszyli na pomoc przy zbieraniu środków na specjalistyczne leczenie aktora. Niestety Strzelecki nie zdążył poddać się specjalistycznemu leczeniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3wj49r

Podziel się opinią

Share
d3wj49r
d3wj49r