Angelina Jolie może stracić prawo do opieki nad dziećmi

Wyciekły poufne informacje ze sprawy sądowej, którą toczą od tygodni Brad Pitt i Angelina Jolie. Po głośnym rozwodzie para dalej ze sobą walczy. Tym razem w centrum uwagi znalazło się ich sześcioro dzieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzecznik Jolie wystosował specjalne oświadczenie
Rzecznik Jolie wystosował specjalne oświadczenie (ONS.pl)
WP

Amerykańscy dziennikarze dowiedzieli się, że Jolie otrzymała sądowy nakaz umożliwienia kontaktu Pitta z dziećmi. Jak podaje CNN, została pouczona, by przekazać dzieciom, że "zdaniem sądu brak kontaktu z ojcem nie wpływa na nie dobrze", że "są bezpieczne przy ojcu", że najważniejsze, by miały dobry kontakt z obojgiem rodziców. Dokumenty z rozprawy opublikował portal "The Blast". Jeśli nie zastosuje się do poleceń sędziego, straci opiekę nad dziećmi.

- Jeśli młodzi pozostaną odseparowani od ojca niezależnie od okoliczności i warunków opieki, może to poskutkować zredukowaniem czasu, jaki spędzają z matką, a także skończyć się sprawą o odebranie praw rodzicielskich na rzecz ojca - czytamy.

Sprawa poniosła się w mediach jak wirus. Brad Pitt odmówił komentowania doniesień dziennikarzy. Z kolei wiadomo, jak na opublikowanie sądowych dokumentów zareagowała Jolie. Aktorka wściekła się, że dopuszczono do takiego przecieku. Rzecznik Jolie wystosował specjalne oświadczenie, które opublikował CNN.

WP

- Ten kłamliwy przeciek nie jest w interesie dzieci. Od początku Angelina skupiona była tylko na zdrowiu i potrzeb dzieci, dlatego tak ważne było, żeby chociaż sąd zachował tę sprawę z dala od mediów – podkreślił rzecznik. – To samolubne publikować sądowe dokumenty i kreować fałszywy obraz sprawy, która toczy się w tej chwili – dodał.

Przypomnijmy, że Jolie i Pitt ogłosili rozwód w 2006 r. Od tamtej pory 16-letni Maddox, 14-letni Pax, 13-letnia Zahara, 12-letnia Shiloh i bliźnięta Knox i Vivienne mieszkają razem z matką i to z nią spędzają większość czasu. Tabloidy już wcześniej sugerowały, że Jolie nie pozwala na kontakty dzieci z Bradem. Aktor apelował wtedy w mocnych słowach, by zostawić maluchy w spokoju i z daleka od sprawy rozwodowej.

Niedługo po ogłoszeniu rozwodu opublikował w sieci krótkie oświadczenie: "Jest mi bardzo przykro z tego powodu, ale to, co na czym nam teraz najbardziej zależy, to dobro naszych dzieci. Uprzejmie proszę media, by dały im spokój, na który zasługują w tym trudnym dla nich czasie".

W czerwcu tego roku, gdy pojawiły się doniesienia o kolejnej rozprawie sądowej, para wydała tym razem wspólne oświadczenie: "Obie strony i ich pełnomocnicy podpisały porozumienie w sprawie ochrony prywatności ich dzieci i rodziny poprzez zachowywanie poufności wszelkich dokumentów. W kwestii podejmowania jakichkolwiek decyzji prawnych strony zobowiązane są do korzystania z prywatnego sędziego. Rodzice mają troszczyć się o utrzymanie wspólnego frontu dla dobra dzieci".

WP

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP