Trwa ładowanie...
dbdtbto

Anja Rubik na jubileuszowej gali Zbigniewa Preisnera

Zbigniew Preisner zadziwia! Koncert z okazji 40-lecia pracy artystycznej kompozytora będzie miał formę wielkiej gali i skupi znakomitych gości specjalnych, jednak gościnny występ Anji Rubik stawia wydarzenie w zupełnie innym świetle.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Modelka pojawi się na uroczystym koncercie polskiego kompozytora
Modelka pojawi się na uroczystym koncercie polskiego kompozytora (Materiały prasowe)
dbdtbto

Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że nie ma w Polsce osoby, której postać modelki nie jest znana. Co więcej, Anja Rubik plasuje się wśród kilku największych polskich osobowości na świecie i to właśnie jej nazwisko nierzadko pada w odpowiedzi obcokrajowców, zapytanych o pierwsze skojarzenie z Polską.

Zobacz też wideo:

Anja Rubik, to urodzona w Polsce supermodelka, która od lat znajduje się na szczycie branży modowej. Pochodząca z Rzeszowa, polska ikona desingu w wielkim świecie mody nie tylko poświęca się swojej karierze, lecz czynnie bierze udział w życiu politycznym i społecznym kraju, często angażując się w akcje społeczne bądź sama chętnie stając się ich inicjatorką. Przez lata Anja Rubik była postacią, która przekraczała świat mody. Aktywizm społeczny i środowiskowy na wielu płaszczyznach oraz konsekwentna jasność myśli i odwagi moralnej, stały się powszechnie szanowane.

dbdtbto

Anja Rubik prowadziła panel dyskusyjny z Mirosławem Bałką na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki i Kultury w Stambule. W uznaniu za jej globalne doświadczenia w zakresie przedsiębiorczości i filantropii, od 2016 roku zasiada w radzie doradców Brooklyn Muzeum. W 2017 roku Rubik przyjęła rolę konsultantki kreatywnej oraz ambasadorki organizacji Parley, z którą nieustannie współpracuje dążąc do ożywienia międzynarodowych kampanii na temat świadomości ludzi o stanie zanieczyszczenia oceanów.

Zobacz też: Jubileusz Zbigniewa Preisnera. Wielki koncert w Krakowie

Tego samego roku Rubik rozpoczęła w Polsce kampanię na rzecz edukacji seksualnej. Wpływ akcji #sexedPL oraz wydanej w jej ramach książki o tożsamym tytule jest nie do przecenienia. Akcja edukacyjna okazała się głosem nowego pokolenia.

Anję Rubik wielu wciąż kojarzy przede wszystkim z modą. Supermodelka brała udział w kampaniach reklamowych dla najbardziej znanych domów mody: Chloe, Gucci, Chanel, Valentino, Estee Lauder, Versace i YSL. Stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych muz Karla Lagerfelda. Pomogła także rozpocząć karierę Anthony'ego Vaccarello - dyrektora kreatywnego domu mody Yves Saint Laurent, którego jest ambasadorką. Nic więc dziwnego, że Vogue Paris zaliczył Rubik do jednej z trzydziestu najlepszych modelek dekady. Jej nazwisko dumnie prezentuje się tuż obok Naomi Campbell czy Waris Dirie.

dbdtbto

Czas Anji Rubik w ciągu ostatnich dwóch dekad był podzielony pomiędzy dziesiątki okładek Vogue'a i innych magazynów modowych, przeplatanych produkcjami telewizyjnymi i wybiegami oraz konsultacjami i projektowaniem. Jako założycielka i redaktorka naczelna autorskiego "25 Magazine”, Rubik stała się siłą twórczą, prezentując artystów i fotografów z całego świata, takich jak Inez van Lamsweerde i Vinoodh Matadin, Marina Abramovic, Araki, Woodkid, JR, Carsten Holler, Hedi Slimane i Daniel Arsham.

W jaki sposób Anja Rubik znalazła wspólny mianownik z wybitnym kompozytorem muzyki filmowej i klasycznej – Zbigniewem Preisnerem? Kompozytor znany na całym świecie ze swojej przejmującej twórczości i skrupulatności w utrzymywaniu swojej wizji artystycznej zadecydował, że wymyśloną przez siebie rolę urzeczywistnić może jedynie najbardziej doskonała modelka - Anja Rubik.

- Podczas koncertu będzie wykonywała to, co wykonuje całe życie, ale więcej szczegółów nie mogę zdradzić – mówi Zbigniew Preisner. Absolutnie bezkonkurencyjna ikona wielkiego świata mody, bez zastanowienia przyjęła zaproszenie genialnego kompozytora, wpisując się w genialny zespół i wizję artystyczną nadchodzącego wydarzenia. Kompozytor niezmiernie ceni Anję za jej pozamodową działalność.

Zobacz też: Anja Rubik otwiera szkołę #SEXEDPL. Bez tabu o seksie

dbdtbto

- Poza tym, że to świetna modelka, jest też fantastyczną osobą. Jej zaangażowanie w sprawy społeczne w szerokim pojęciu jest mi bliskie, zgadzam się z tym w stu procentach – przekonuje główny bohater koncertu Preisner's Music.

Sceniczne spotkanie z top modelką odbędzie podczas koncertu z okazji jubileuszu 40-lecie pracy artystycznej Zbigniewa Preisnera. Wydarzenie zaplanowane zostało na 5 października 2019 roku w TAURON Arenie Kraków. Nie jest to koniec kapitalnej obsady tego wieczoru! W wybranych utworach wystąpią także wokalistki: Teresa Salgueiro, Lisa Gerrard i Edyta Krzemień.

Oprawą muzyczną Preisner's Music zajmie się Sinfonia Varsovia w towarzystwie chóru Cracow Singers, natomiast o stronę wizualną zadba Wrocławski Teatr Pantomimy. W trakcie koncertu wystąpi również Jerzy Trela. Całość opatrzona zostanie w wizualizacje dotyczące filmów, do których kompozytor skomponował muzykę. Organizatorem jubileuszowego występu Zbigniewa Preisnera jest agencja Prestige MJM. Bilety można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com.

dbdtbto

Podziel się opinią

Share
dbdtbto
dbdtbto