Trwa ładowanie...

Anja Rubik na jubileuszowej gali Zbigniewa Preisnera

Zbigniew Preisner zadziwia! Koncert z okazji 40-lecia pracy artystycznej kompozytora będzie miał formę wielkiej gali i skupi znakomitych gości specjalnych, jednak gościnny występ Anji Rubik stawia wydarzenie w zupełnie innym świetle.

Anja Rubik na jubileuszowej gali Zbigniewa PreisneraŹródło: Materiały prasowe
d1a94kp
d1a94kp

Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że nie ma w Polsce osoby, której postać modelki nie jest znana. Co więcej, Anja Rubik plasuje się wśród kilku największych polskich osobowości na świecie i to właśnie jej nazwisko nierzadko pada w odpowiedzi obcokrajowców, zapytanych o pierwsze skojarzenie z Polską.

Zobacz też wideo:

Anja Rubik, to urodzona w Polsce supermodelka, która od lat znajduje się na szczycie branży modowej. Pochodząca z Rzeszowa, polska ikona desingu w wielkim świecie mody nie tylko poświęca się swojej karierze, lecz czynnie bierze udział w życiu politycznym i społecznym kraju, często angażując się w akcje społeczne bądź sama chętnie stając się ich inicjatorką. Przez lata Anja Rubik była postacią, która przekraczała świat mody. Aktywizm społeczny i środowiskowy na wielu płaszczyznach oraz konsekwentna jasność myśli i odwagi moralnej, stały się powszechnie szanowane.

Anja Rubik prowadziła panel dyskusyjny z Mirosławem Bałką na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki i Kultury w Stambule. W uznaniu za jej globalne doświadczenia w zakresie przedsiębiorczości i filantropii, od 2016 roku zasiada w radzie doradców Brooklyn Muzeum. W 2017 roku Rubik przyjęła rolę konsultantki kreatywnej oraz ambasadorki organizacji Parley, z którą nieustannie współpracuje dążąc do ożywienia międzynarodowych kampanii na temat świadomości ludzi o stanie zanieczyszczenia oceanów.

d1a94kp

Tego samego roku Rubik rozpoczęła w Polsce kampanię na rzecz edukacji seksualnej. Wpływ akcji #sexedPL oraz wydanej w jej ramach książki o tożsamym tytule jest nie do przecenienia. Akcja edukacyjna okazała się głosem nowego pokolenia.

Anję Rubik wielu wciąż kojarzy przede wszystkim z modą. Supermodelka brała udział w kampaniach reklamowych dla najbardziej znanych domów mody: Chloe, Gucci, Chanel, Valentino, Estee Lauder, Versace i YSL. Stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych muz Karla Lagerfelda. Pomogła także rozpocząć karierę Anthony'ego Vaccarello - dyrektora kreatywnego domu mody Yves Saint Laurent, którego jest ambasadorką. Nic więc dziwnego, że Vogue Paris zaliczył Rubik do jednej z trzydziestu najlepszych modelek dekady. Jej nazwisko dumnie prezentuje się tuż obok Naomi Campbell czy Waris Dirie.

Czas Anji Rubik w ciągu ostatnich dwóch dekad był podzielony pomiędzy dziesiątki okładek Vogue'a i innych magazynów modowych, przeplatanych produkcjami telewizyjnymi i wybiegami oraz konsultacjami i projektowaniem. Jako założycielka i redaktorka naczelna autorskiego "25 Magazine”, Rubik stała się siłą twórczą, prezentując artystów i fotografów z całego świata, takich jak Inez van Lamsweerde i Vinoodh Matadin, Marina Abramovic, Araki, Woodkid, JR, Carsten Holler, Hedi Slimane i Daniel Arsham.

d1a94kp

W jaki sposób Anja Rubik znalazła wspólny mianownik z wybitnym kompozytorem muzyki filmowej i klasycznej – Zbigniewem Preisnerem? Kompozytor znany na całym świecie ze swojej przejmującej twórczości i skrupulatności w utrzymywaniu swojej wizji artystycznej zadecydował, że wymyśloną przez siebie rolę urzeczywistnić może jedynie najbardziej doskonała modelka - Anja Rubik.

- Podczas koncertu będzie wykonywała to, co wykonuje całe życie, ale więcej szczegółów nie mogę zdradzić – mówi Zbigniew Preisner. Absolutnie bezkonkurencyjna ikona wielkiego świata mody, bez zastanowienia przyjęła zaproszenie genialnego kompozytora, wpisując się w genialny zespół i wizję artystyczną nadchodzącego wydarzenia. Kompozytor niezmiernie ceni Anję za jej pozamodową działalność.

- Poza tym, że to świetna modelka, jest też fantastyczną osobą. Jej zaangażowanie w sprawy społeczne w szerokim pojęciu jest mi bliskie, zgadzam się z tym w stu procentach – przekonuje główny bohater koncertu Preisner's Music.

d1a94kp

Sceniczne spotkanie z top modelką odbędzie podczas koncertu z okazji jubileuszu 40-lecie pracy artystycznej Zbigniewa Preisnera. Wydarzenie zaplanowane zostało na 5 października 2019 roku w TAURON Arenie Kraków. Nie jest to koniec kapitalnej obsady tego wieczoru! W wybranych utworach wystąpią także wokalistki: Teresa Salgueiro, Lisa Gerrard i Edyta Krzemień.

Oprawą muzyczną Preisner's Music zajmie się Sinfonia Varsovia w towarzystwie chóru Cracow Singers, natomiast o stronę wizualną zadba Wrocławski Teatr Pantomimy. W trakcie koncertu wystąpi również Jerzy Trela. Całość opatrzona zostanie w wizualizacje dotyczące filmów, do których kompozytor skomponował muzykę. Organizatorem jubileuszowego występu Zbigniewa Preisnera jest agencja Prestige MJM. Bilety można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com.

d1a94kp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1a94kp