Trwa ładowanie...

Anna Lewandowska urodziła w Niemczech. Wiadomo, co z obywatelstwem Laury

Anna i Robert Lewandowscy od 6 maja są dumnymi rodzicami drugiej córki. Laura przyszła na świat w szpitalu w Niemczech. Przepisy jasno określają kwestie jej obywatelstwa.

Share
Anna Lewandowska urodziła w Niemczech. Wiadomo, co z obywatelstwem Laury
Źródło: Instagram @_rl9
dorw3un

Anna Lewandowska 6 maja 2020 urodziła drugie dziecko. Trenerka i jej mąż, Robert, przywitali na świecie córkę, której dali na imię Laura. Radosną nowinę za pośrednictwem Instagrama przekazał dumny tata.

Laura, podobnie zresztą jak Klara, pierwsze chwile życie spędziła w jednej z klinik w Monachium, gdzie Lewandowscy żyją od kilku lat. Co z obywatelstwem dziewczynki?

dorw3un

Przepisy jasno to określają. "Super Express" podaje, że od 1 stycznia 2000 roku dziecko rodziców, którzy są cudzoziemcami, uzyskuje niemieckie obywatelstwo poprzez urodzenie w Niemczech, jeżeli jedno z rodziców od ośmiu lat przebywa legalnie na stałe w Niemczech (Robert przebywa od 10 lat) i posiada uprawnienie do pobytu lub od trzech lat posiada zezwolenie na pobyt na czas nieokreślony.

Gdy Laura (lub wcześniej Klara) osiągnie pełnoletność, będzie musiała zdecydować, czy wybiera obywatelstwo polskie, czy niemieckie. Ma na to 5 lat. Jeśli do 23 roku życia nie złoży pisemnego oświadczenia w tej sprawie, automatycznie straci niemiecki paszport.

dorw3un

Podziel się opinią

Share
dorw3un
dorw3un