Trwa ładowanie...

Wszystko jasne. Długo nie mówiła, skąd takie imię dla córki

Anna i Robert Lewandowscy są rodzicami niespełna 4-letniej Klary i prawie rocznej Laury. Obie dziewczynki często występują na zdjęciach mamy na Instagramie. Jednocześnie Ania dba, by fani nie zobaczyli ich twarzy i stroni od ujawniania prywatnych szczegółów. Ostatnio udzieliła jednak odpowiedzi na pytania, które nurtują wielu: dlaczego nadała córkom właśnie takie imiona i kto miał ostatnie słowo przy wyborze?
Share
Rodzinka Lewandowskich w komplecie
Rodzinka Lewandowskich w komplecieŹródło: Instagram
d45y8gz

Pierwsza córka Lewandowskich otrzymała imię Klara pochodzenia łacińskiego. Odnosi się do przymiotnika clarus, co oznacza "jasny", "jaśniejący", ale także "sławny". Lewandowska, odpowiadając na pytania fanów na InstaStories, zdradziła, że chciała mieć córkę Klarę, ponieważ sama nosi takie imię.

Święta Klara jest jej patronką z sakramentu bierzmowania i to właśnie na cześć tej średniowiecznej zakonnicy z Asyżu nazwała córeczkę.

Wybór imienia dla drugiego dziecka odbył się inaczej, bo "Laurę" wybrała… jej starsza siostra. Klarze podobno właśnie to imię podobało się najbardziej i rodzice polegali na jej wyborze.

d45y8gz

Lewandowska marzy o synu

Imię Laura pochodzi od lauru, wieńca laurowego, czyli starożytnego symbolu i nagrody zwycięstwa w równej walce. Męskim odpowiednikiem imienia Laura jest Wawrzyniec, ponieważ starożytni Grecy i Rzymianie pletli wieńce z liści wawrzynu.

Wieńce laurowe były wręczane już w starożytności zwycięzcom igrzysk olimpijskich. Później ta tradycja przeniknęła do innych dziedzin, ale cały czas wieniec laurowy i liście wawrzynu były kojarzone ze zwycięstwem i nagrodą za jakieś osiągnięcie.

d45y8gz

Słowo laureat pochodzi od łacińskiego laureatus, czyli "uhonorowany laurem".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d45y8gz

Podziel się opinią

Share
d45y8gz
d45y8gz