Trwa ładowanie...

Anna Popek odpowiada Kindze Rusin. "Cieszę się, że wróciła na drogę wiary"

Kinga Rusin nie przebierała w słowach, gdy pisała o podejściu sympatyków prawicy do sytuacji na polsko-białoruskiej granicy . Wytknęła Annie Popek, że straszy, że może migranci to przebrani białoruscy żołnierze. Na odpowiedź dziennikarki nie trzeba było długo czekać.

Anna Popek odpowiada Kindze RusinAnna Popek odpowiada Kindze RusinŹródło: AKPA, fot: AKPA
d5521dy
d5521dy

Kinga Rusin nie należy do gwiazd, które wstrzymują się od głosu, kiedy przez kraj przetaczają się gorące społeczne dyskusje. Wręcz przeciwnie. Dziennikarka jasno i mocno wyraża swoje poglądy, niejednokrotnie w ostrych słowach opisując to, co dzieje się w Polsce.

W ostatnim czasie także i popularna prezenterka pisała o sytuacji na granicy. Samo wyrażanie opinii nie jest jednak w stylu Kingi Rusin – niejednokrotnie angażuje się w działanie. Tak było i tym razem. Wraz z partnerem przekazali 30 tys. zł na wsparcie organizacji, które pomagają migrantom na granicy polsko-białoruskiej. "Obrona granic to niejedyna powinność rządzących. Polska, kraj Jana Pawła II, powinna mieć serce" – pisała w komunikacie na Instagramie.

Zobacz wideo: Anna Popek uderza w Kingę Rusin? "Panuje nadużywanie statusu gwiazdy"

Jednocześnie nie omieszkała skomentować postawy znajomych z branży, którzy, mówiąc najkrócej, prezentują zgoła inne postawy. Nie przebierała w słowach.

d5521dy

"Niemoralne i niechrześcijańskie są wypowiedzi Ziemkiewicza (krytyka biskupów za chęć niesienia pomocy), Popek (straszy, że może to przebrani białoruscy żołnierze), Pawłowicz (pomoc to zdrada narodowa) czy Jakimowicza, który dopytywał podniecony o możliwość...strzelania. Niech Bóg osądzi ich wszystkich" – pisała wzburzona w poście.

Wywołana do tablicy Anna Popek odpowiedziała koleżance po fachu w rozmowie z "Super Expressem". Ale myli się ten, kto myśli, że to początek kolejnego celebryckiego konfliktu. Trzeba jednak przyznać, że komentarz dziennikarki jest nieco zaskakujący. – Z tej wypowiedzi wynika, że Kinga wróciła na drogę wiary – stwierdziła na łamach tabloidu.

Popek nie zmieniła swojego zdania, ale najwyraźniej nie zamierzała też wdawać się w niepotrzebną dyskusję. Skupiła się za to, we właściwym dla siebie dyplomatycznym tonie, na zupełnie innym aspekcie wypowiedzi prezenterki.

d5521dy

- Ja znam poglądy Kingi, bo prezentuje je powszechnie. Ale tym razem pojawiło się coś nowego, czyli nawiązanie do Jana Pawła II i bożej sprawiedliwości. Z tej wypowiedzi wynika, (…) że szuka poznania pana Boga, z czego naprawdę bardzo się cieszę. To wspaniałe – podsumowała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d5521dy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5521dy