ycipk-34mdf2

Anna Puślecka ostrzega przed piciem wody z kranu. "Wpływa na zachorowanie na raka piersi"

Anna Puślecka wzywa kobiety do częstszego badania piersi w celu wcześniejszego wykrycia raka. Podała też czynniki wpływające na rozwój choroby. Według dziennikarki jednym z nich jest picie wody z kranu. Podparła to mocnymi argumentami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Puślecka przestrzega inne kobiety przed rakiem piersi
Anna Puślecka przestrzega inne kobiety przed rakiem piersi (ONS.pl)
ycipk-34mdf2

Anna Puślecka sama walczyła z rakiem piersi. Ma zatem sporą motywację, by uświadamiać kobiety i chronić je przed chorobą. Zamieściła dość mocny wpis na Instagramie, w którym podaje różne powody powstawania nowotworu.

"Śmiertelność z powodu raka piersi we wszystkich krajach UE maleje, w Polsce rośnie! Dlaczego? Powodów jest wiele: brak odpowiedniej profilaktyki, zła diagnostyka, przestarzały sprzęt, stare metody leczenia, brak dostępności (refundacji) do nowoczesnych leków. Wymieniać można bez końca" - czytamy w treści posta.

ZOBACZ TEŻ: Wzruszony Janusz Gajos na spotkaniu autorskim

ycipk-34mdf2

Wśród wymienionych czynników przez Puślecką znajdziemy m.in. stres wywołany życiem w dużym mieście i "wysokim statusem społeczno-finansowym", oddychanie zanieczyszczonym powietrzem, palenie papierosów, brak aktywności fizycznej, picie alkoholu, jedzenie przetworzonej żywności, częste zażywanie tabletek antykoncepcyjnych, rzadkie badania profilaktyczne, in vitro czy też terapię hormonalną.

Jednak najbardziej wstrząsającym powodem według Puśleckiej jest picie wody z kranu. "Ostatnio tak promowane wpływa na zachorowanie na raka piersi. Dlaczego? Zawiera rakotwórczy fluor i chlor oraz estrogeny, które wraz z moczem wnikają do wód gruntowych i żadne filtry (ani te miejskie, ani te domowe) nie są w stanie ich wyeliminować" - napisała.

ycipk-34mdf2
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-34mdf2

ycipk-34mdf2
ycipk-34mdf2