Trwa ładowanie...

Anthony Bourdain zostawił majątek swojej 11-letniej córce. Szacuje się go na 1,2 mln dolarów

Córka słynnego kucharza odziedziczy fortunę. Anthony Bourdain, który w czerwcu 2018 roku popełnił samobójstwo, zapisał jej wszystko, co miał.

Anthony Bourdain zostawił majątek swojej 11-letniej córce. Szacuje się go na 1,2 mln dolarówŹródło: Getty Images, fot: Rose Braverman
dsaoe4h
dsaoe4h

Jak informuje nowojorski „Daily News”, Bourdain przepisał swój majątek na córkę Ariane. 11-letnia dziewczynka jest owocem jego związku z Ottavią Busią. W dokumentach, które prawnicy zmarłego gwiazdora złożyli w czwartek, 5 lipca, w urzędzie, widnieje tylko nazwisko córki.

Dziennikarze podają, że Ariane odziedziczy majątek wart przeszło 1,2 mln dolarów. Jeszcze kilka tygodni temu mówiło się z kolei, że Bourdain dysponował majątkiem wartym nawet 16 mln dolarów. Te informacje jednak nigdy się nie potwierdziły.

„Daily News” wylicza, że słynny kucharz i autor programów kulinarnych zgromadził 425 tys. dolarów w gotówce, 35 tys. dolarów na kontach bankowych, rzeczy osobiste warte 250 tys. dolarów i 500 tys. dolarów w „wartościach niematerialnych”. Do czasu, gdy Ariane osiągnie pełnoletność, majątkiem będzie zarządzać jej matka – Ottavia Busia. Była żona kucharza wzięła na siebie obowiązki związane z pogrzebem Bourdaina i przetransportowaniem jego ciała do Stanów Zjednoczonych.

Choć rozwiedli się w 2016 roku, utrzymywali bliskie kontakty – głównie ze względu na dobro córki. Dzień po tym, gdy Bourdaina znaleziono martwego w pokoju hotelowym we Francji, Busia opublikowała zdjęcie córki z koncertu. – Nasza mała dziewczynka podczas występu. Była niesamowita. Silna i dzielna. Miała na sobie buty, które jej kupiłeś. Mam nadzieję, że jest ci dobrze, gdziekolwiek jesteś – napisała była żona gwiazdora.

dsaoe4h

- Z wielkim smutkiem możemy potwierdzić śmierć naszego przyjaciela, Anthony’ego Bourdaina – pisali dziennikarze CNN 7 czerwca w oficjalnym komunikacie. – Jego zamiłowanie do podróży, wielkiej przygody, świetnego jedzenia i niezwykłych historii stworzyło z niego fantastycznego autora opowiadań. Jego talent nigy nie przestanie nas zdumiewać. Bardzo za nim tęsknimy. Nasze myśli i modlitwy kierujemy w trym trudnym czasie do jego żony i córki – dodali przedstawiciele stacji.

W śmierci Anthony'ego Bourdaina wykluczono udział osób trzecich. Śledczy nie znaleźli też żadnych śladów, które mogłyby na to wskazywać. Amerykański szef kuchni miał powiesić się samodzielnie, używając paska od szlafroka.

dsaoe4h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsaoe4h