Trwa ładowanie...
d5yllhi

Aresztowanie Margot. Paulina Młynarska: "Polska wstydu"

Paulina Młynarska w krótkich, mocnych słowach komentuje aresztowanie aktywistki Margot. "Co to za społeczeństwo, które z najsłabszych robi kozła ofiarnego?", pisze dziennikarka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paulina Młynarska komentuje aresztowanie Margot
Paulina Młynarska komentuje aresztowanie Margot (East News)
d5yllhi

W piątek, 7 sierpnia ulicami Warszawy przeszedł protest. Doszło do niego po tym, jak sąd zdecydował o dwumiesięcznym areszcie dla aktywistki za zniszczenie furgonetki fundacji pro-life, która jeździła po mieście, głosząc nie tylko przez banery, ale także przez megafon, homofobiczne treści.

Funkcjonariusze policji mieli aresztować Margot spod siedziby Kampanii Przeciw Homofobii. Manifestacja przeniosła się na Nowy Świat, Trakt Królewski został zablokowany. Doszło do interwencji policji i kilku zatrzymań. Sprawę ostro skomentował na FB m.in. Szczepan Twardoch, który nie przebiera w słowach, pisząc o "skandalicznej represji". .

Paulina Młynarska: "W Polsce szczuje się na ludzi nieheteroseksualnych"

Pisarz nie jest jedyną osobą publiczną, która komentuje sytuację. Wydarzenia w Warszawie i zatrzymanie aktywistki skomentowała na Facebooku Paulina Młynarska. Dziennikarka wielokrotnie zabierała głos w sprawie środowiska osób LGBT+.

d5yllhi

Ten temat jest jej szczególnie bliski z uwagi na osobiste doświadczenie. Jej córka, Alicja Nauman, od lat żyje w związku z kobietą, a Młynarska bardzo je wspiera. Dziennikarka, w odpowiedzi na ostatnie wydarzenia, zamieściła krótki, ale dosadny wpis.

"Co to za społeczeństwo, które z najsłabszych, dyskryminowanych, odrzucanych przez rodziny, żyjących w strachu robi sobie kozła ofiarnego? Polska wstydu", napisała, oznaczając post hasztagiem #MuremZaMargot.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d5yllhi

Podziel się opinią

Share
d5yllhi
d5yllhi