Trwa ładowanie...

Arnold Schwarzenegger dał 1 mln dol. na walkę z koronawirusem. "Pomagajmy bohaterom"

Arnold Schwarzenegger dołączył do grona hojnych gwiazd, które wspierają finansowo personel medyczny w dobie koronawirusa. Gwiazdor przelał ze swojego konta 1 mln dol., za które zostaną kupione maski, rękawiczki i inne akcesoria niezbędne do walki z pandemią.

Arnold Schwarzenegger dał 1 mln dol. na walkę z koronawirusem. "Pomagajmy bohaterom"Źródło: Getty Images
d3lydi3
d3lydi3

Arnold Schwarzenegger zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym zachęca do wspierania zbiórki internetowej Frontline Responders Fund. To inicjatywa non-profit, która pośredniczy w kupowaniu potrzebnych dóbr i przekazywaniu ich na linię frontu. Dzisiaj linia ta przebiega przez szpitale w różnych zakątkach świata, gdzie każdego dnia przybywa zarażonych koronawirusem.

Obejrzyj: Koronawirus. Jak gwiazdy spędzają kwarantannę?

- Siedzenie na kanapie i narzekanie, jak źle się dzieje, nigdy nie było dla mnie. Zawsze uważałem, że każdy z nas powinien coś zrobić, by polepszyć sytuację – tłumaczył swoją wpłatę wpisem na Instagramie.

Schwarzenegger uważa, że wspieranie akcji Frontline Responders Fund to "najprostszy sposób, by ochronić prawdziwych bohaterów na linii frontu w szpitalach".

Arnold Schwarzenegger wspiera walkę z koronawirusem Getty Images
Arnold Schwarzenegger wspiera walkę z koronawirusem Źródło: Getty Images

"Jestem dumny, że mogę być częścią tej pomocy" – skwitował Arnie, który nie jest jedynym hojnym darczyńcą zbiórki na GoFundMe.

d3lydi3

1 mln dol. wpłacił też Paul Graham, anonimowy filantrop dorzucił 250 tys. dol., a Gwyneth Paltrow podpisała się pod przelewem na 100 tys. dol. Dotychczas udało się zebrać ponad 3,3 mln dol.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d3lydi3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lydi3