Trwa ładowanie...

ASAP Rocky nie zagra na Open’er Festival

ASAP Rocky, zapowiadana gwiazda Open’er Festival, został aresztowany w Szwecji. Jego koncert został oficjalnie odwołany. Wiadomo już, kto zagra w zastępstwie.

Share
ASAP Rocky nie zagra na Open’er Festival
Źródło: East News
d4dnd6r

ASAP Rocky został aresztowany za pobicie

ASAP Rocky został zatrzymany w Sztokholmie. Oskarżono go o brutalny atak na młodego mężczyznę. Amerykański raper jest reprezentowany przez prawnika Henrika Olssona Lilja, który powiedział mediom, że jego klient nie przyznaje się do winy.

– Ciężko pracujemy nad tą sprawą i jesteśmy przekonani, że prokuratura podejmie decyzję na korzyść mojego klienta, kiedy zapozna się z pełnym obrazem spornej sytuacji – powiedział obrońca rapera.

Z ustaleń serwisu TMZ wynika, że ASAP Rocky i jego ekipa była śledzona przez dwóch mężczyzn. Ponoć domagali się, by raper zrekompensował im zniszczenie słuchawek. Do sieci wyciekło nagranie, na którym widzimy, jak mężczyzna jest okładany pięściami przez Rocky’ego i jego kolegów.

d4dnd6r

ASAP Rocky aresztowany - poinformowano amerykańską ambasadę?

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że ASAP Rocky dobrowolnie zgłosił się na policję i natychmiast został aresztowany. Raper na ten moment ma ograniczone wizyty w areszcie i może rozmawiać tylko w obecności adwokata.

Serwis TMZ.com dementuje plotki, że w sprawę Rocky’ego miałaby zaangażować się ambasada Stanów Zjednoczonych. Szwedzka policja ponoć nie chce dopuścić, by amerykańscy ambasadorzy spotkali się z oskarżonym artystą i jego ekipą.

ASAP Rocky może pozostać w areszcie jeszcze przez 3 dni, by prokuratura mogła przeprowadzić analizę w tej sprawie. Jeśli raper zostanie oskarżony, może grozić mu do 6 lat pozbawienia wolności w szwedzkim więzieniu.

ASAP Rocky nie wystąpi na Open’er Festival 2019

Organizatorzy Open’er Festival 2019 wydała oficjalne oświadczenie na swoim Facebooku, w którym informują, że ASAP Rocky ostatecznie nie wystąpi podczas tegorocznej edycji.

d4dnd6r

“Z przykrością informujemy, że w nocy otrzymaliśmy oficjalną informację, że koncert A$AP Rocky’ego w dniu dzisiejszym się nie odbędzie. Za chwilę ogłosimy artystę, który wystąpi na Main Stage w zastępstwie” - napisali organizatorzy.

Po czym bardzo szybko dodali kolejny wpis, w którym powiadomili, kto zastąpi Rocky’ego.

“Stormzy na Open’erze! Tegoroczny headliner Glastonbury zaledwie w kilka godzin zdecydował się nam pomóc i przyjechać do Gdyni. Wielkie dzięki i szacunek! Orange Main Stage, 4.07, godzina 0.30” - dodali.

d4dnd6r

Podziel się opinią

Share
d4dnd6r
d4dnd6r