Trwa ładowanie...
nie żyje

Austriacka księżniczka nie żyje. Niedługo miała skończyć 32 lata

Maria Piotrowna Galitzine zmarła w Teksasie, gdzie mieszkała ze swoim mężem i dwuletnim synkiem. Była prawnuczką ostatniego cesarza Austro-Węgier.

Share
Austriacka księżniczka nie żyje. Niedługo miała skończyć 32 lataŹródło: Facebook.com
dp36il2

Księżniczka Maria zmarła 4 maja, ale wiadomość o jej śmierci nie trafiła od razu do mediów. Liga Cesarza Karola, organizacja upamiętniająca postać Karola I Habsburga, poinformowała, że kobieta zmarła przez tętniaka w sercu. 11 maja obchodziłaby 32. urodziny.

Obejrzyj: Gwiazdy, które zmarły na koronawirusa

Maria Piotrowna Galitzine osierociła dwuletniego Maxima, którego wychowywała razem z mężem, Rishim Singhiem. Pobrali się w 2017 r. w Houston. Singh pracuje tam w hotelu na stanowisku kierowniczym. Księżniczka Maria po skończeniu studiów w USA pracowała w branży ślubnej.

dp36il2

Maria Piotrowna Galitzine była córką arcyksiężnej Marii Anny i księcia Piotra Galitzine. Jej pradziadkiem ze strony matki był Karol I Habsburg - ostatni władca Cesarsko-Królewskich Austro-Węgier i błogosławiony Kościoła katolickiego.

W latach 1916-1918 był cesarzem Austrii, królem Węgier i Czech. Po zakończeniu pierwszej wojny światowej musiał oddać władzę na rzecz nowo wybranych prezydentów poszczególnych państw. Przed śmiercią w 1922 r. próbował dokonać restauracji władzy na Węgrzech, ale bezskutecznie. Zmarł na zapalenie płuc będąc na wygnaniu na portugalskiej Maderze.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dp36il2

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp36il2
dp36il2