Trwa ładowanie...
d4iv375

Autorka tekstów wspomina artystkę: "Anna Jantar chciała się wydostać z tej plasteliny, którą dla niej ulepił"

Maria Bronarska miała okazję współpracować z Anną Jantar na krótko przed śmiercią wokalistki. Obie panie bardzo się do siebie zbliżyły, a połączyła je miłość do dzieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Jantar odeszła 14 marca 1980 r.
Anna Jantar odeszła 14 marca 1980 r. (Archiwum prywatne)
d4iv375

14 marca 2020 będziemy obchodzili 40. rocznicę śmierci wielkiej artystki, Anny Jantar. Z tej okazji polska autorka tekstów, Maria Bronarska zdradziła jednemu z tygodników, jak zapamiętała wokalistkę.

Zobacz wideo:

- Opowiadałam jej o swoich dzieciach, ona o swojej córeczce. Mówiła o Natalce z wielką czułością. Wspomniała, że czeka ją operacja oczu. Bardzo się martwiła, czy specjaliści w Związku radzieckim sobie poradzą - zdradziła Maria Bronarska tygodnikowi "Na Żywo".

d4iv375

Anna Jantar ubolewała, że spędza mało czasu z córką. Pokazywała Bronarskiej zdjęcia Natalki.

- Te fotografie sprawiały, że choć na chwilę była bliżej swojego maleństwa. Snuła też plany zabrania Natalki w trasę koncertową - wspomina.

Autorka tekstów twierdzi, że Anna Jantar była osobą, która wciąż poszukiwała własnej muzycznej drogi. Miała w sobie niezrealizowany potencjał, którego nie zdążyła wykorzystać.

Zobacz też: Natalia Kukulska na zdjęciu z 1997 r. "Wybaczcie!"

d4iv375

Choć Bronarska zachwycała się głosem Anny Jantar, to przeboje, które wykonywała, zupełnie do niej nie przemawiały. Widziała ją w zupełnie innej stylistyce muzycznej. O zmianę było jednak trudno, ze względu na męża, Jarosława Kukulskiego, który czuwał nad karierą artystki.

- Ona próbowała oponować, jakby chciała wydostać się z tej plasteliny, którą on ulepił - wyjaśniła Bronarska w rozmowie z tygodnikiem "Na Żywo".

Właśnie dlatego Maria stworzyła dla Anny piosenkę "Wielka dama tańczy sama". Była to ostatnia sesja nagraniowa gwiazdy przed tragicznym wypadkiem.

- Czułam, że drzemią w niej niewykorzystane możliwości. Ona też chciała coś zmienić, chociaż do końca nie wiedziałam, co. Kiedy zaproponowałam, że napiszę dla niej piosenkę, zgodziła się - wspomina.

To było w 1979 r. Kilka miesięcy później wydarzył się tragiczny wypadek na lotnisku w Okęciu. Autorka tekstów do tej pory wspomina Annę Jantar jako wspaniałą matkę, lecz niezrealizowaną wokalistkę.

d4iv375

Podziel się opinią

Share

d4iv375

d4iv375