Trwa ładowanie...

Barbara Dunin-Kurtycz. Znane są szczegóły dotyczące pogrzebu

Barbara Dunin-Kurtycz zmarła 12 stycznia. Już wiadomo gdzie i kiedy piosenkarka zostanie pochowana.

Share
Barbara Dunin-Kurtycz. Znane są szczegóły dotyczące pogrzebuŹródło: AKPA
d3p1kv6

Barbara Dunin-Kurtycz odeszła w wieku 76 lat. Piosenkarka przez kilka dekad była gwiazdą sceny. Największą karierę robiła w latach 60. Występowała razem z mężem, Zbigniewem Kurtyczem. Artystyczna para świetnie dogadywała się, pracując zawodowo, ale i w codziennym życiu. Kurtycz i Dunin-Kurtycz tworzyli zgrane małżeństwo. Wspólnie stworzyli kilka przebojów. Ich najbardziej znane piosenki to "Nic się nie zmieniło" i "Żeby się ludzie kochali". Piosenkarka działała też w kabarecie Przy szabasowych świecach i Teatrze Syrena. Można było ją także oglądać na antenie Telewizji Polskiej w cyklu "Mała Antologia Kabaretu".

Kilka dni po śmierci gwiazdy serwis Wyborcza.pl opublikował jej nekrolog. Widnieją w nim szczegóły dotyczące pogrzebu Dunin-Kurtycz. Dojdzie do niego w Modlnicy pod Krakowem. Dunin-Kurtycz nie więc zostanie pochowana w miejscu spoczynku jej męża. Mogiła Kurtycza znajduje się na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

"Z tymi co się znają" - Jakub Żulczyk u Marcina Prokopa

W nekrologu czytamy: "Msza święta pogrzebowa odbędzie się w piątek 24 stycznia 2020 roku o godzinie 14.00 w kościele św. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła, Plac Teatralny w Warszawie. Pogrzeb w kościele św. Wojciecha w Modlnicy odbędzie się w sobotę 25 stycznia 2020 roku o godzinie 12.00, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłej do grobu rodzinnego".

Siostra artystki poprosiła, by osoby, które przyjdą na pogrzeb, nie przynosiły kwiatów. "Zamiast kwiatów prosimy o przekazanie datków na Hospicjum św. Krzysztofa".

d3p1kv6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p1kv6