Trwa ładowanie...
du247dt
News

Beata Kozidrak zbiera podziękowania od środowiska LGBTQ

Zakończyła się akcja #beatadziekujemy, którą środowisko LGBTQ oraz jego sojusznicy wsparli Beatę Kozidrak. W akcji w sumie wzięło udział 1,5 tys. osób, w tym politycy oraz postaci ze świata rozrywki i biznesu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Kozidrak zbiera podziękowania od środowiska LGBTQ
(East News)
du247dt

Środowisko LGBTQ postanowiło stanąć w obronie Beaty Kozidrak, po tym jak gwiazda opublikowała na swoim profilu wideo pary gejów. W ramach solidarności z artystką, Facebook i inne media społecznościowe zalała fala zdjęć osób z napisem #beatadziekujemy. W ciągu kilku dni udział w akcji wzięło ponad 1,5 tysiąca osób w tym politycy Paweł Rabiej i Barbara Nowacka.

Jeszcze w grudniu Beacie Kozidrak tak spodobało się nagranie do jej piosenki "Niebiesko-zielone", że postanowiła je wraz z gratulacjami umieścić na swojej stronie. Ten krok spotkał się z agresywną krytyką prawicowych mediów. Zarzucano jej, że "promuje gejów" czy "ślepo naśladuje liberalne trendy" i wypominano popieranie prawa do aborcji. Pojawiły się nawet postulaty bojkotu artystki.

du247dt

W jej obronie stanęli autorzy teledysku, którzy zaapelowali do społeczności LGBTQ oraz ich sojuszników o zrobienie zdjęcia z hasztagiem #beatadziekujemy i wrzucenie go na Facebooka. W ten sposób środowisko mniejszości seksualnych w chce pokazać, że obok krytyki, jest też niemała grupa osób w Polsce, która docenia krok artystki i dla której jest on bardzo ważnym gestem.

Do tej pory w akcji udział wzięło ponad 1,5 tysiąca osób, w tym politycy Paweł Rabiej i Barbara Nowacka, drag-queen Kim Lee, znani geje - sołtys Łukasz Włodarczyk z mężem, prezesi Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza Hubert Sobecki oraz kierujący Grupą Stonewall Arkadiusz Kluk. Wszystkie zdjęcia mają trafić do samej Beaty Kozidrak.

ONS.pl
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
du247dt

Podziel się opinią

Share

du247dt

du247dt