Trwa ładowanie...

Bel Suono: Ponownie będą brawa na stojąco?

Wybitni pianiści tworzący trio Bel Suono ponownie zawitają do Polski już za kilka dni. Tym razem zagrają trzykrotnie. Czy po ich brawurowym występie zakończonym brawami na stojąco w lutym tego roku w Krakowie, muzycy znowu poderwą publiczność z krzeseł?

Bel Suono: Ponownie będą brawa na stojąco?Źródło: Materiały prasowe
d2cu2wp
d2cu2wp

Vasily Opalev, Kirill Gushin i Anton Mosenkov tworzą trio fortepianowe, które zaskarbiło sobie już publiczność w całej wielkiej Rosji oraz krajach postsowieckich. Coraz częściej występują także w krajach europejskich.

W Polsce zespół gościł w lutym tego roku w ICE Kraków, na wyprzedanym koncercie. Pianiści zaprezentowali wówczas klasyczny repertuar w nieco lżejszym wydaniu oraz kilka znanych hitów popowych z towarzyszeniem sekcji rytmicznej. Oryginalnie zaaranżowane utwory na trzy fortepiany podobały się polskiej publiczności na tyle, że koncert zakończony został owacjami na stojąco!

Jest szansa, aby to powtórzyć już za kilka dni. Bel Suono powraca do naszego kraju na trzy koncerty. Zagrają w Warszawie, Poznaniu i Zabrzu. Muzycy zaprezentują utwory nagrane na ich ostatniej, piątej z kolei płycie pt. "Magic”. Zawiera ona przeróbki największych klasyków, m.in.: Uwerturę z "Cyrulika Sewilskiego” i "Kavatinę Figaro” Rossiniego, "Marsza tureckiego” Mozarta, a także "Kankana”, tango "El Choclo” czy słynną "Kalinkę”. W repertuarze koncertowym z pewnością znajdą się również światowe hity zaaranżowane na trzy fortepiany i sześć rąk.

d2cu2wp

Artyści z Bel Suono obrali sobie za cel przełamanie stereotypowego myślenia większości osób na temat muzyki klasycznej, wprowadzając do niej radość i energię. I takie też są ich koncerty: pełne pasji, oryginalnych połączeń różnych stylów muzycznych i humoru. Pianiści są nie tylko znakomitymi wirtuozami, ale także doskonałymi improwizatorami i kompozytorami. Muzyka prezentowana przez Bel Suono działa wręcz hipnotycznie! Nic dziwnego, bo to wybuchowy koktajl z udziałem odmiennych stylów muzycznych, których wspólnym mianownikiem są trzy fortepiany.

Leyla Fattakhova, producentka Bel Suono zwraca uwagę, że sukces tria jest efektem ciężkiej pracy. - Nie jest łatwo zagrać coś na sześć rąk, skoro świetnie brzmi na dwie – twierdzi. A jak fnalnie to brzmi – już niedługo przekona się o tym publiczność trzech miast.

Występy Bel Suono odbędą się:
8 listopada – COS Torwar Warszawa,
9 listopada – Sala Ziemi Poznań Congress Center
10 listopasa – Dom Muzyki i Tańca Zabrze

Koncerty rozpoczynać się będą o godzinie 20:30, a drzwi otwarte zostaną o godzinę wcześniej. Bilety do kupienia poprzez stronę www.prestigemjm.com. Występy organizuje agencja Prestige MJM.

d2cu2wp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cu2wp