Trwa ładowanie...

Bel Suono: Przełamują klasykę ciężką pracą

Nie jest łatwo zagrać coś na sześć rąk, skoro świetnie brzmi na dwie. Trio Bel Suono wyznaczyło sobie za cel łamanie schematów. Łączy klasykę z lżejszymi brzmieniami, ale pianiści marzą o zagraniu na trzy fortepiany ostrych hitów rockowych. Jesienią zagrają trzy koncerty w Polsce.

Bel Suono: Przełamują klasykę ciężką pracąŹródło: Materiały prasowe
d1wyhv7
d1wyhv7

Co skłania młodych ludzi do grania klasyki i występowania na koncertach, które popularyzują ten gatunek? Odpowiedź wydaje się najprostsza z możliwych – miłość do muzyki, która w rankingu ulubionych aktywności wiedzie prym, pozostawiając w tyle np. sport, i to już od najwcześniejszych lat.

- Gdy byłem dzieckiem próbowałem różnych rzeczy, ale zawsze najważniejszą częścią była muzyka. W pewnym momencie miałem dylemat: zostać muzykiem czy sportowcem? Zrozumiałem jednak, że nie potrafię żyć w żaden sposób bez muzyki i wybrałem tę ścieżkę – mówi pianista z Bel Suono Vasily Opalev (to ten w nieco dłuższych włosach).

Zobacz wideo:

Kirill Gushin (krótko ostrzyżony blondyn) dodaje:

d1wyhv7

- Wydaje mi się, że dla każdego z nas ścieżka często jest ta sama: najpierw rodzice, którzy myśleli: "A czemu nie? Niech się zajmie muzyką, a potem zobaczymy”. No i właśnie zobaczyliśmy... Dalej to już sam zdajesz sobie sprawę, że warto iść do szkoły muzycznej, do konserwatorium. Zostajesz studentem i nadal... jest fajnie! Ale do tego dochodzi też ciężka praca.

Każdy z trójki pianistów Bel Suono najpierw starał się robić karierę solową. I chociaż wszyscy wyrośli z muzyki klasycznej i taką prezentowali na początku swoich indywidualnych występów, w końcu przyszła myśl, że może spróbować czegoś innego.

- Każdy z nas doszedł do tego, że granie samej klasyki nam nie wystarczy. Chcieliśmy do naszej muzyki dodać elementy show i w ten sposób zachęcić więcej osób, aby nas słuchało i przez to dotarło także do klasycznych brzmień. I wtedy pojawił się nasz zespół - wspomina Vasily początki Bel Suono.

Wiadomo, że chłopaki z zespołu są młodymi ludźmi, którzy mają swoje upodobania muzyczne, czasem daleko stojące od poważnych kompozycji Czajkowskiego czy Beethovena. I te własne fascynacje muzyczne chcieli połączyć z klasyką, np. rap, pop czy rock. Na razie tego typu łączenia są nieśmiałe. Powstały aranżacje fortepianowe takich utworów jak m.in. "Bohemian Rhapsody” Queen, "Moves Like Jagger” Maroon 5 czy słynnego "Despacito”.

d1wyhv7

Intensywnie myślą jednak o następnych. Zwłaszcza Kirill chciałby dodać więcej rockowego pazura nowo aranżowanym utworom. Z pewnością kolejne takie jeszcze powstaną. Tym bardziej, że trio brzmi świetnie.

- Chyba nic nie dzieje się w życiu przypadkiem. Do narodzin takiego projektu doszło naturalnie, a do tego chłopaki perfekcyjnie się dobrali – podsumowuje Leyla Fattakhova, producentka Bel Suono, która zwraca uwagę, że sukces tria jest efektem ciężkiej pracy.

d1wyhv7

- Nie jest łatwo zagrać coś na sześć rąk, skoro świetnie brzmi na dwie – dodaje.

Trio Bel Suono raz pierwszy w Polsce wystąpiło w lutym tego roku. Centrum Kongresowe ICE Kraków było wówczas wypełniona po brzegi. Pianiści nie oczekiwali tak dużej frekwencji i byli mile zaskoczeni.

- To jest zawsze bardzo ekscytujące przyjechać do nowego kraju, bo nigdy nie wiemy, co nas czeka: ile będzie ludzi, jak na nas zareagują. Fajnie, kiedy otwierasz drzwi na salę, w której masz wystąpić i jest wszystko dobrze. To sprawia przyjemność – mówił tuż po krakowskim koncercie Kirill Gushin.

d1wyhv7

Polską zauroczony był także Anton Mosenkov: Po prostu byliśmy pod wielkim wrażeniem, gdy tu przyjechaliśmy. Nawet to, co widzieliśmy przez okno samochodu w drodze z lotniska już nas zachwyciło. No i ta przepiękna sala ICE Kraków – przyznał pianista.

Jesienią cała trójka będzie miała okazję poznać kolejne miasta i zachwycić swą grą nową publiczność. Bel Suono wystąpi:

8 listopada w COS Torwar Warszawa
9 listopada w Sali Ziemi Poznań Congress Center

10 listopada w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu

Bilety na koncerty dostępne są za pośrednictwem www.prestigemjm.com.

d1wyhv7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wyhv7

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj