Trwa ładowanie...

Przechodnie nagrali gwiazdora. Ben Stiller jest już we Lwowie

Ben Stiller wypełnia swoje obowiązki jako Ambasador Dobrej Woli przy ONZ. Po krótkiej wizycie w Polsce udał się do Ukrainy. Aktora widziano już we Lwowie.

Ben Stiller przebywa we LwowieBen Stiller przebywa we LwowieŹródło: Getty Images, fot: 2022 Mark Sagliocco
d2m3br8
d2m3br8

Ben Stiller poinformował 18 czerwca o swojej wizycie w Polsce. Pojawił się tu nie bez powodu. Aktor jest Ambasadorem Dobrej Woli ONZ. Ponadto został twarzą kampanii zbliżającego się Dnia Uchodźcy, który przypada 20 czerwca.

Tuż przed wyjątkowym dniem spotkał się z przebywającymi w Polsce uchodźcami z Ukrainy. "Przyjechałem do Polski z UNHCR (Wysoki komisarz Narodów Zjednoczonych ds. uchodźców - przyp. Red.), żeby spotkać rodziny, których życie rozdarła wojna i przemoc w Ukrainie. Miliony zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów, z czego ponad 90 proc. to kobiety i dzieci. Jestem tutaj, aby się od nich uczyć, dzielić historiami, które ilustrują ludzki wymiar wojny i wzmacniać wezwania do solidarności" - relacjonował.

Zobacz wideo: Wizyta prezydencka w Ukrainie. "To decyzja Andrzeja Dudy"

Z medialnych doniesień wynikało, że aktor pojawił się m.in. w Rzeszowie i Medyce. "W Medyce, przy polskiej granicy, spotkałem się z rodzinami, które uciekły przed wojną. Pozostawiając kochane osoby, nie mając żadnego pojęcia kiedy i czy będą w stanie wrócić. Jestem pod ogromnym wrażeniem wolontariuszy, którzy z oddaniem wspierają ich w tej podróży" - napisał aktor na Twitterze.

Nie było jasnym jednak, na jak długo ma zamiar się zatrzymać w Polsce. Wszystko wskazuje na to, że była to krótka wizyta. Użytkownicy Twittera donoszą, że Stiller znajduje się już w Ukrainie.

d2m3br8

Aktor został nagrany, kiedy przechadzał się po ulicach Lwowa. Tam kontynuuje wypełnianie swoich obowiązków. Przypomnijmy, że Ben Stiller nie jest jedynym Ambasadorem Dobrej Woli, który przyleciał wesprzeć dotkniętych skutkami wojny Ukraińców.

Przed dwoma miesiącami Lwów odwiedziła Angelina Jolie. O jej przybyciu również donosili internauci, udostępniając nagranie z aktorką napotkaną w restauracji. Gwiazda podczas swojej wizyty pojawiła się w jednym ze szpitali i bawiła się z ukraińskimi dziećmi. Podobnie jak Stiller, spotkała się również z uchodźcami i pomagającymi im wolontariuszami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2m3br8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2m3br8