Qaqwqwrqw

Bukmacherzy obstawiają, jak będzie miało na imię dziecko Meghan i Harry'ego. Mają swoje typy

Jeszcze nie opadły emocje po tym, jak media obiegła wieść, że Meghan i Harry spodziewają się dziecka, a obserwatorzy już prześcigają się w typowaniu, jak będzie się nazywało. Ruszyła giełda imion.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Harry i Meghan oczekują narodzin pierwszego dziecka
Harry i Meghan oczekują narodzin pierwszego dziecka (Getty Images)
Qaqwqwrqw

Nie jest tajemnicą, że jeśli chodzi o nadawanie imion kolejnym członkom rodziny królewskiej, panują ściśle określone reguły. Imię musi nawiązywać do tradycji i pochodzić od któregoś z poprzednich królów, bądź bezpośrednich przodków. Przypomnijmy, że w przypadku brytyjskiego dworu są to przynajmniej potrójne imiona. Przykładowo: książę Harry to Henry Charles Albert David, książę William to William (Wilhelm) Arthur Philip Louis, a jego dzieci, czyli George, to tak naprawdę George Alexander Louis, jego młodsza siostra to Charlotte Elizabeth Diana, a niedawno narodzony brat Louis Arthur Charles.

Jednak, o ile William jako następca tronu musiał trzymać się tradycji, to Harry prawdopodobnie będzie mógł sobie pozwolić na większe odstępstwo. Jest niżej od brata w królewskiej hierarchii, co oznacza z jednej strony mniej przywilejów, ale z drugiej dużo więcej swobody.

Qaqwqwrqw

- Im niżej w linii królewskiej, tym bardziej prawdopodobne jest to, że dziecko otrzyma imię wyjątkowe bądź oryginalne - mówiła Carolyn Harris, autorka książki o rodzinie królewskiej w wywiadzie dla "Vogue Australia".

Przypomnijmy, że dzieci w brytyjskiej rodzinie królewskiej otrzymują często potrójne imiona. Zagraniczne media podają, że bukmacherzy znów zacierają więc ręce i typują, jakie imię otrzyma kolejne royal baby. Biorą pod uwagę, że książę i księżna Sussex mają w tym temacie więcej swobody, ale sugerują, że para będzie chciała, by imię było symboliczne. Mówi się o tym, że mogą np. złożyć hołd matce Harry'ego. Jeśli urodzi się dziewczynka, mogą ją nazwać Diana. Jeśli chłopiec, prawdopodobną propozycją jest popularne imię Spencer. Mogą w ten sposób uhonorować panieńskie nazwisko księżnej Diany. Nie wiadomo jednak, jak na te propozycje zareaguje królowa Elżbieta, która nie pałała sympatią do byłej synowej.

O tym, jak będzie nazywała się książęca pociecha, przekonamy się jednak dopiero, gdy dumni rodzice powitają ją na świecie. Możemy być jednak pewni, że będzie to wyjątkowe imię.

Polub WP Gwiazdy
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw