ycipk-2ayrzq

Bukmacherzy obstawiają, jak będzie miało na imię dziecko Meghan i Harry'ego. Mają swoje typy

Jeszcze nie opadły emocje po tym, jak media obiegła wieść, że Meghan i Harry spodziewają się dziecka, a obserwatorzy już prześcigają się w typowaniu, jak będzie się nazywało. Ruszyła giełda imion.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Harry i Meghan oczekują narodzin pierwszego dziecka
Harry i Meghan oczekują narodzin pierwszego dziecka (Getty Images)
ycipk-2ayrzq

Nie jest tajemnicą, że jeśli chodzi o nadawanie imion kolejnym członkom rodziny królewskiej, panują ściśle określone reguły. Imię musi nawiązywać do tradycji i pochodzić od któregoś z poprzednich królów, bądź bezpośrednich przodków. Przypomnijmy, że w przypadku brytyjskiego dworu są to przynajmniej potrójne imiona. Przykładowo: książę Harry to Henry Charles Albert David, książę William to William (Wilhelm) Arthur Philip Louis, a jego dzieci, czyli George, to tak naprawdę George Alexander Louis, jego młodsza siostra to Charlotte Elizabeth Diana, a niedawno narodzony brat Louis Arthur Charles.

Jednak, o ile William jako następca tronu musiał trzymać się tradycji, to Harry prawdopodobnie będzie mógł sobie pozwolić na większe odstępstwo. Jest niżej od brata w królewskiej hierarchii, co oznacza z jednej strony mniej przywilejów, ale z drugiej dużo więcej swobody.

ycipk-2ayrzq

- Im niżej w linii królewskiej, tym bardziej prawdopodobne jest to, że dziecko otrzyma imię wyjątkowe bądź oryginalne - mówiła Carolyn Harris, autorka książki o rodzinie królewskiej w wywiadzie dla "Vogue Australia".

Przypomnijmy, że dzieci w brytyjskiej rodzinie królewskiej otrzymują często potrójne imiona. Zagraniczne media podają, że bukmacherzy znów zacierają więc ręce i typują, jakie imię otrzyma kolejne royal baby. Biorą pod uwagę, że książę i księżna Sussex mają w tym temacie więcej swobody, ale sugerują, że para będzie chciała, by imię było symboliczne. Mówi się o tym, że mogą np. złożyć hołd matce Harry'ego. Jeśli urodzi się dziewczynka, mogą ją nazwać Diana. Jeśli chłopiec, prawdopodobną propozycją jest popularne imię Spencer. Mogą w ten sposób uhonorować panieńskie nazwisko księżnej Diany. Nie wiadomo jednak, jak na te propozycje zareaguje królowa Elżbieta, która nie pałała sympatią do byłej synowej.

O tym, jak będzie nazywała się książęca pociecha, przekonamy się jednak dopiero, gdy dumni rodzice powitają ją na świecie. Możemy być jednak pewni, że będzie to wyjątkowe imię.

Polub WP Gwiazdy
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2ayrzq

ycipk-2ayrzq
ycipk-2ayrzq