Trwa ładowanie...

Byli piękną parą. Dziś Wander "żyje w swoim świecie"

Krzysztof Baranowski i Bogumiła Wander od lat tworzą jedną z najciekawszych par w polskim show-biznesie. Niestety najpierw w ich życie wdarła się choroba Wander, potem rozdzielił ich koronawirus. Co dzieje się z legendarną prezenterką?

Krzysztof Baranowski i Bogumiła Wander są parą od 2005 r.Krzysztof Baranowski i Bogumiła Wander są parą od 2005 r.Źródło: AKPA
d3p5ew9
d3p5ew9

Bogumiła Wander to bez dwóch zdań ikona telewizji. Przez lata prowadziła programy w TVP i najważniejsze imprezy muzyczne, takie jak festiwal w Opolu czy w Sopocie. Ma 40 lat doświadczenia pracy w telewizji. 73-letnia Wander w 2002 roku złożyła wymówienie w TVP, bo czuła się odsuwana na boczny tor. Przeszła na emeryturę, którą od 2005 r. cieszyła się już jako żona znanego żeglarza, Krzysztofa Baranowskiego. Razem rozwijali swoje pasje, bywali często na czerwonych dywanach i mniejszych wydarzeniach kulturalnych.

Niestety, ich spokojne życie przerwała choroba Wander. Zdiagnozowano u niej chorobę Alzheimera. Dwa lata temu Wander musiała trafić do specjalistycznego ośrodka w Konstancinie, gdzie mogli zająć się nią doświadczeni opiekunowie.

Zobacz: Telewizyjne piękności sprzed lat

Baranowski przed pandemią Covid-19 mógł spotykać się z żoną bez żadnych przeszkód. W ostatnim czasie jest to jednak niemożliwe, choć lekarze zrobili wyjątek w święta Bożego Narodzenia, o czym pisaliśmy.

d3p5ew9

Sportowiec zdradza, że żonę może widywać... na zdjęciach, które otrzymuje z ośrodka. Inna forma kontaktu nie wchodzi w grę.

- Nawet gdyby dysponowała telefonem, to nie jest ten etap. Prawda jest taka, że przy tej chorobie mnie nie rozpoznaje i żyje w swoim świecie - mówi w rozmowie z "Faktem".

Jak czuje się Wander? O to nie ma się co martwić.

- Wszystko jest w porządku. Nie ma żadnego zagrożenia. Jest pod stałą opieką. Ja na bieżąco dostaję informacje na temat jej zdrowia od personelu ośrodka, gdzie przebywa Bogusia. Jest pandemia i sam nie mogę do niej wejść. Cóż mogę zrobić? Mogę tylko czekać kiedy otworzą drzwi. Jak nie otworzą, to będę czekał pod drzwiami - komentuje Baranowski.

d3p5ew9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p5ew9