Charlotta Rock Festival: Znamy nazwiska wykonawców
Po tegorocznym wielkim sukcesie koncertu polskich gwiazd (Organek, Nosowska, Zawiałov, Domagała) w Dolinie Charlotty chcemy kontynuować tego rodzaju wydarzenia pod nazwą Charlotta Rock Festival.
Potencjalnie koncerty Charlotta Rock Festival są skierowane do młodszego pokolenia, a w rzeczywistości amfiteatr jest zapełniony całym spektrum wiekowym. Mamy wielką przyjemność ogłosić jeden z dwóch koncertów wyżej wymienionego festiwalu, który odbędzie się 13.06.2020 r.
W ramach koncertu wystąpią: KULT z Kazikiem Staszewskim, Maria Peszek, Organek i Sosnowski.
Przypominamy, że pod nazwą Charlotta Rock Festival w przeszłości wystąpiły dwa zagraniczne zespoły: KORN i Thirty Seconds To Mars. Obydwa koncerty przeszły do historii jako wielki sukces artystyczny i sprzedażowy.
Mamy nadzieję, że do polskich zespołów dołączą również gwiazdy zagraniczne. Bilety na koncert będą w sprzedaży od dnia 20.12 od godziny 10:00 w bileterniach: Ticketmaster, Ebilet, Eventim
1) KULT Zespół powstał na początku 1982 r. w Warszawie. Swój pierwszy koncert zagrał 7 lipca 1982 r. w warszawskim klubie "Remont". KULT to jeden z niewielu w Polsce zespół, który aktywnie i nieprzerwanie gra już od 30 lat. Nagrali 17 płyt długogrających.
Polscy radiosłuchacze znają doskonale wiele utworów KULT-u ze wszystkich list przebojów np."Piosenka młodych wioślarzy", "Do Ani", "Krew Boga", "Polska", "Parada wspomnień", "Rząd oficjalny", "Baranek", "Kochaj mnie, a będę twoją", "Gdy nie ma dzieci”.
Zagrali ponad 3000 koncertów. Występowali ośmiokrotnie w Jarocinie i na innych festiwalach oraz przeglądach w Polsce. Oprócz tego gościli na koncertach w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemczech, Czechach, Szwecji, Stanach Zjednoczonych.
Ich koncerty to ponad dwugodzinne spektakle przyjmowane z entuzjazmem przez wiernych fanów. Niekwestionowanym liderem zespołu jest wokalista, saksofonista, autor tekstów i muzyki, aranżer Kazik Staszewski.
Wraz z nim zespół KULT tworzą:
Janusz Grudziński - klawisze
Piotr Morawiec - gitara
Ireneusz Wereński - bas
Wojciech Jabłoński - gitara
Tomasz Goehs - perkusja
Janusz Zdunek - trąbka
Tomasz Glazik - saksofon tenorowy, saksofon barytonowy
Jarosław Ważny - puzon
2) Maria Peszek Przez dziesięć lat aktywności aktorskiej grała u najważniejszych reżyserów teatralnych filmowych. Współpracowała między innymi z Jerzym Grzegorzewskim, Piotrem Łazarkiewiczem, Agnieszką Holland, Jerzym Stuhrem, Kazimierzem Kutzem, Krystianem Lupą.
Od 2005 r. koncentruje się głównie na twórczości muzycznej, która okazała się jej prawdziwą pasją. Wydała cztery albumy solowe: Miasto mania (2005), Maria Awaria (2008), Jezus Maria Peszek (2012), Karabin (2016). Każdy z nich wywoływał burzę i jednocześnie okazywał się artystycznym i komercyjnym sukcesem, stając się platynowym i podwójnie platynowym, łącznie sprzedając się w nakładzie ponad 250 tysięcy egzemplarzy i czyniąc Marię Peszek jedną z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej. Określana jako „koncertowe zwierzę” Maria Peszek zagrała ponad 400 entuzjastycznie odebranych koncertów w Polsce i za granicą, na scenach klubowych oraz na najważniejszych polskich i europejskich festiwalach.
Laureatka prestiżowych nagród, między innymi: Paszportu "Polityki", Fryderyków, Wdech "Gazety Wyborczej" i Fenomenu "Przekroju". Przez pięć lat prowadziła w Radiu Roxy swój autorski program — Radio Maria.
Autorka przejmujących i bezkompromisowych tekstów poruszających tematy religijności, polskości, tradycyjnych ról społecznych, seksu, często wstrząsających opinią publiczną. Maria Peszek wywołuje skrajne emocje, jasno i otwarcie wyraża swoje poglądy i jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci na polskiej scenie muzycznej.
3) ØRGANEK - grupa powstała w 2013 roku z inicjatywy jej lidera, autora tekstów i muzyki, Tomasza Organka, laureata wielu prestiżowych nagród, m.in. Mateusza Trójki, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.
Tomasz Organek jest również Honorowym Ambasadorem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. '
Do chwili obecnej zespół wydał dwie płyty długogrające, (Głupi 2014 – nominacja do Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Rock oraz Czarna Madonna 2016 – Fryderyki 2017 w kategorii Album Roku Rock oraz Piosenka Roku ). Oba albumy uzyskały status platynowej płyty. Przez dwa lata (2016 – 2017) zespół był trzonem Orkiestry Męskiego Grania i jest współautorem dwóch płyt koncertowych MGO, które również pokryły się platyną. Dyrektorem muzycznym obu edycji był Tomasz Organek.
W skład zespołu wchodzą: Tomasz Organek (gitara, śpiew), Adam Staszewski (bas), Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe), Robert Markiewicz (perkusja). Zespół zagrał kilkaset koncertów w Polsce i za granicą (Litwa, Francja, Anglia, Szkocja, Irlandia, Szwajcaria, Bułgaria) ciesząc się ogromnym zainteresowaniem publiczności oraz wielomilionową oglądalnością swoich teledysków. Jego piosenki zajmują czołowe miejsca na listach przebojów polskich rozgłośni radiowych. ØRGANEK jest również stałym bywalcem największych polskich festiwali (m.in Przystanek Woodstock, Jarocin Festiwal, Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Męskie Granie, Europejski Stadion Kultury, Co Jest Grane Festiwal, Olsztyn Green Festival
Pod koniec marca 2019 r. zespół ØRGANEK wydał dwupłytową, platynową reedycję albumu Czarna Madonna. Wydawnictwo zawiera dwa premierowe utwory, między innymi “Niemiłość”, oraz inne piosenki kojarzące się z działalnością zespołu, wcześniej niepublikowane. Można je potraktować jako podsumowanie pięcioletniej działalności oraz wstęp do nowego etapu, który grupa chce zacząć albumem planowanym na wiosnę 2020 roku.
4) Sosnowski słyszy i czuje więcej. I potrafi się tym dzielić za pomocą swojego wyjątkowego głosu. GŁOSU. Przypomina trochę dwudziestoletniego Toma Waitsa. Jest scenicznym demonem.
Ze swoim zachrypniętym, matowym głosem brzmi jak skrzyżowanie Toma Waitsa z Joe Cockerem. Jego debiutancki album to jedna z najfajniejszych i najbardziej bezpretensjonalnych płyt, jakie ukazały się w tym roku.