Trwa ładowanie...

Chcą zaprosić Disturbed na polski festiwal. I utrzeć nosa rządowi

"The Sound of Silence" w wykonaniu Disturbed chyba już zawsze będzie się w Polsce kojarzyć ze śmiercią Pawła Adamowicza. Pojawił się pomysł, by amerykańscy rockmani wykonali swój utwór na dorocznym festiwalu Jurka Owsiaka.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Chcą zaprosić Disturbed na polski festiwal. I utrzeć nosa rządowiŹródło: Getty Images
d1cuyra
d1cuyra

W poniedziałek 14 stycznia, kilka godzin po ogłoszeniu śmierci prezydenta Pawła Adamowicza, gdański Długi Targ zapełnił się tłumem ludzi pogrążonych w żałobie. Wszyscy oni usłyszeli rozdzierający głos Davida Draimana z Disturbed, śpiewającego cover utworu "The Sound of Silence".

- Utwór odtworzono "z taśmy", choć w tłumie ludzi zebranych w sercu Gdańska dało się słyszeć głosy, że to musiało dziać się na żywo. Tak ogromne zrobiło to wrażenie – wspominała Magdalena Drozdek (czytaj więcej tutaj).

Nie wiadomo, czy muzycy z Disturbed zdają sobie sprawę, jak ważny dla Polaków jest teraz ich utwór. I jak ogromne znaczenie miałby ich występ na tegorocznym festiwalu Pol'and'Rock (dawny Przystanek Woodstock).

- Zaproponowałem komu trzeba Disturbed na Pol'and'Rock – napisał na Facebooku Maciej Januszko, lider zespołu Mech. - Wybije to obecnej władzy pokusę odwołania festiwalu z powodu... bez powodu – dodał muzyk, który w mediach społecznościowych nie kryje antyrządowej postawy.

Posłuchaj "The Sound of Silence" w Gdańsku. Tysiące ludzi płakało:

Pol'and'Rock 2019 odbędzie się tradycyjnie w Kostrzynie nad Odrą w dniach 1-3 sierpnia. Nawet jeżeli nie uda się ściągnąć Disturbed na festiwal przyciągający setki tysięcy osób, to polscy fani zespołu nie powinni narzekać. Amerykańscy rockmani wystąpią bowiem na warszawskim Torwarze 20 czerwca.

d1cuyra

Koncert w Warszawie jest częścią europejskiej trasy, po której muzycy pojadą do Izraela (2 lipca), a następnie zrobią sobie dłuższą przerwę przed występem na festiwalu Rock USA (20 lipca). Dalsze plany koncertowe Disturbed nie są znane.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1cuyra
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cuyra