Trwa ładowanie...

Chcesz jechać na OFF Festival? Kup bilet i wesprzyj Ukrainę. To ni jedyny przykład

OFF Festival ruszył 2 marca z kolejną, specjalną pulą biletów, dostępną tylko do 8 marca. Wyjątkowość nie polega tylko na krótkiej dostępności. Dochody za ich zakup zostaną przeznaczone na pomoc Ukrainie. Jak się okazało, na odzew nie trzeba było czekać.

OFF Festival włącza się w pomoc UkrainieOFF Festival włącza się w pomoc UkrainieŹródło: Materiały prasowe
dhaxokm
dhaxokm

Środki przekazane przez organizatorów OFF Festivalu wesprą zbiórkę organizowaną przez Fundację In Corpore, która wraz z miastem Katowice prężnie działa w ostatnich dniach, by pomóc jak największej liczbie osób dotkniętych niewyobrażalną tragedią.

Ekipa OFF-a działa w poparciu eBilet Polska, który zgodził się zrzec się prowizji za sprzedaż biletów z tej puli. - Ponieważ jest to akcja charytatywna, po ludzku apelujemy -jeśli zdecydujecie się na zakup karnetu lub biletu z tej specjalnej puli. Te środki wspierają szczytny cel. Bardzo wierzymy w ludzi i w tej sytuacji również liczymy na Waszą dobrą wolę! – piszą w komunikacie organizatorzy. Akcja miała trwać do 8 marca, ale jak informuje bileteria, specjalna pula została wyprzedana! Bilety można kupować nadal w regularnej sprzedaży.

OFF Festival nie jest w swojej inicjatywie odosobniony. W zbiórki finansowe angażuje się wielu przedstawicieli polskiej sceny – ci najbardziej popularni i ci zupełnie niszowi. Niezależna scena działa prężnie. Wielu wykonawców sprzedaje swoje płyty, a dochód przekazuje bezpośrednio na pomoc Ukrainie. W serwisie Bandcamp powstają też kompilacje niepublikowanych utworów najciekawszych przedstawicieli tej sceny – zakup tych składanek także zasila konta pomocowe.

Na inny festiwal muzyki alternatywnej, tym razem Soundrive, ekipa organizatorów wystawiła podwójne vipowskie zaproszenie an licytację. Podobnych przykładów można wymieniać wiele. W mniejszych i większych miastach organizowane są także charytatywne koncerty, w których muzycy jednoczą się w pomocy Ukrainie – dochód z imprez przekazywany jest na akcje pomocowe. Sprawdźcie, co dzieje się w waszych miejscowościach w najbliższym czasie i dołączajcie do akcji!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dhaxokm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
dhaxokm