Trwa ładowanie...

Nie zapisał jej majątku. Co robiła po śmierci męża?

W lipcu przypadła 10. rocznica śmierci Andrzeja Łapickiego. Wybitnego aktora, który pod koniec życia popełnił "samobójczy krok". Tak w jednym z wywiadów określił małżeństwo z 28-latką, o którym huczała cała Polska. Niestety szybko dopadł ich kryzys, a po śmierci Łapickiego wybuchały kolejne skandale.

Kamila i Andrzej Łapiccy w 2011 r.Kamila i Andrzej Łapiccy w 2011 r.Źródło: AKPA
d2p9tdt
d2p9tdt

Andrzej Łapicki miał 23 lata, kiedy stanął na ślubnym kobiercu z Zofią Chrząszczewską. Łapicki był z nią aż do jej śmierci w 2005 r., choć nie jest tajemnicą, że na boku miał wiele kochanek. Aktor wyznał po latach, że miał od żony "pewne przyzwolenie na szaleństwa, na życie nocno-knajpiane".

Kiedy w 2005 r. został wdowcem, szybko zrozumiał, że nie chce spędzać starości w samotności. Los zesłał mu Kamilę Mścichowską, młodą teatrolożkę, z którą po trzech miesiącach znajomości stworzył parę. A po siedmiu została jego żoną.

- Cała Polska zna mój ostatni samobójczy krok, to znaczy pojęcie za żonę młodej dziewczyny - mówił Łapicki w "Polityce". - Powiedziałem: narzekajcie sobie, a ja ożenię się, ponieważ nie zgadzam się na starość i co mi zrobicie - tłumaczył swoją decyzję.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Doda szuka trzeciego męża. "Musi być stabilny finansowo"

Na ślubnym kobiercu stanęli w 2009 r., czyli trzy lata przed śmiercią Łapickiego. Pod koniec jego życia kolorowa prasa rozpisywała się na temat kryzysu w małżeństwie. Podupadający na zdrowiu Łapicki podobno nie mógł liczyć na wsparcie młodej żony. Po jego śmierci było głośno o tym, że uciekła ze stypy, wyrzucała pamiątki po mężu na śmietnik, a w testamencie dostała tylko stary samochód.

d2p9tdt

Łapicka szybko wydała książkę "Łapa w łapę", która była zapisem rozmów z mężem w ostatnich miesiącach jego życia. Zawodowo była cały czas związana z pisaniem o teatrze. W 2019 r. obroniła doktorat na Iberystyce Uniwersytetu Warszawskiego i często wyjeżdżała do Hiszpanii. Na pisanie naukowej książki o teatrze zdobyła stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Po śmierci męża unika blasku fleszy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2p9tdt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2p9tdt