Trwa ładowanie...

Jest osobą niebinarną. Nie widzi siebie w żadnej kategorii

Celebryci Courtney Stodden od teraz są osobą niebinarną. Nie określają siebie zarówno jako kobieta, jak i mężczyzna. W mediach społecznościowych Stodden przyznało, co skłoniło ich do tego wyznania.

Courtney Stodden postanowiło wyjść jako osoba niebinarnaCourtney Stodden postanowiło wyjść jako osoba niebinarnaŹródło: fot. Getty
dwma6qv
dwma6qv

Już na wstępie trzeba zaznaczyć, że wyznanie Courtney Stodden sprawia pewną trudność, gdy o nich piszemy. Język angielski jest o wiele bardziej neutralny płciowo niż polski, stąd osoby niebinarne stosują w liczbie pojedynczej formy "they/them" zamiast męskiej lub żeńskiej. W Polsce ten problem próbuje rozwiązywać się m.in. za sprawą znaków specjalnych (np. _ wstawiane za jedną z liter) czy dukaizmów (mówiłum). Jednak prof. Jerzy Bralczyk uważa, że najrozsądniej jest używać rodzaju nijakiego. Nie jest to "może najlepsze wyjście", ale "bardziej do przyjęcia, niż formy z dywizem, czy ukośnikiem".

Stodden do tej pory było znane jako ktoś, kto w 2011 r. bardzo młodo wzięło ślub (w wieku 16 lat wyszło za 51-letniego aktora Douga Hutchisona). Taka różnica wiekowa szybko przyniosła sławę i Stodden wykorzystywało ją na wszelki możliwy sposób, pojawiając się w różnych amerykańskich reality show. Po burzliwym związku, pełnych rozstań i powrotów, ostatecznie rozwiodło się z mężczyzną rok temu. Teraz w mediach społecznościowych postanowiło wyznać, że nie chce, by ludzie określali ich płeć.

Zobacz: LGBT wśród młodzieży szkolnej. Dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska: "dzieci narażone są na ostracyzm"

"Nie identyfikujemy się jako ona. Nigdy nie czuliśmy się, jakbyśmy pasowali do jakiejś kategorii. Strasznie prześladowano nas w szkole z powodu inności. Dziewczyny nigdy nie rozumiały nas. Zrobiło się tak źle, że mama wyciągnęła nas ze szkoły. Mimo to wciąż nie pasowaliśmy. Nigdy tak naprawdę nie nawiązaliśmy kontaktu z kimś z naszego rocznika. Nasza dusza jest fluidem o kalejdoskopowej barwie" – czytamy.

W krótkiej odpowiedzi dla "Variety", Stodden dodało, że cieszy się z tej decyzji. "Zbyt długo żyliśmy w ukryciu przed sobą. Czujemy ekscytację z powodu tego, że wszyscy zobaczą nasze prawdziwe twórcze i duchowe ja" – powiedziało magazynowi. Stodden niedługo wydają swój nowy singiel "Ple@sure". Przyznało się, że nakręcono już teledysk do utworu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dwma6qv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwma6qv