Trwa ładowanie...
d2dm9ri

Czas na podsumowania: The Royal Moscow Ballet obejrzało 45 tysięcy osób

Zakończyła się tegoroczna trasa The Royal Moscow Ballet w naszym kraju. Najsłynniejsza grupa baletowa na świecie wystawiła osiem przedstawień "Jeziora łabędziego” w ciągu ośmiu dni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Jezioro łabędzie" wciąż cieszy się olbrzymia popularnością
"Jezioro łabędzie" wciąż cieszy się olbrzymia popularnością (Materiały prasowe)
d2dm9ri

Po raz pierwszy mogli je obejrzeć mieszkańcy północno-wschodniej Polski – w nowoczesnym EXPO Mazury w Ostródzie. W ciągu trzech lat występów, rosyjskich tancerzy oklaskiwało blisko 45 tysięcy osób.

"Jezioro łabędzie” to klasyczny spektakl, chyba najsłynniejszy w całej historii baletu. W swoim repertuarze ma go wiele zespołów tańca klasycznego, ale tylko niewielu z nich dysponuje tak mocno zapełnionym kalendarzem występów na całym świecie. A tak jest właśnie z grupą The Royal Moscow Ballet, kierowanym przez Anatolya Emelianova, dyrektora generalnego i głównego choreografa teatru. Moskiewski balet każdego roku daje kilkadziesiąt spektakli zarówno w klasycznej, jak i współczesnej odsłonie. Występuje na najlepszych scenach w Europie, odwiedzając takie kraje jak: Włochy, Francja, Szwajcaria, Hiszpania, Niemcy, Austria, Malta i Irlandia, a także poza nią: w Izraelu, Chinach, Korei, Japonii oraz na Sri Lance.

Teatr znany jest także w Polsce. The Royal Moscow Ballet przyjechał po raz pierwszy do naszego kraju na zaproszenie Prestige MJM w 2017 r. i dał pięć spektakli "Jeziora łabędziego”. Widowisko tak się podobało, że kolejnego roku, do Gdyni, Poznania, Zabrza, Krakowa i Warszawy dołączyły kolejne miasta: Toruń, Wrocław i Łódź. Na ośmiu scenach, grupa dała wtedy w sumie 11 przedstawień. W tym roku spektakl po raz pierwszy wystawiony został w EXPO Mazury w Ostródzie. Wszędzie tancerze zdobywali grono nowych miłośników i ugruntowali swoją pozycję w Polsce jako najpopularniejszy i najlepszy balet klasyczny.

d2dm9ri

Zobacz też: Mistrzowie baletu powracają z "Jeziorem łabędzim”

Przez trzy lata The Royal Moscow Ballet odwiedził dziewięć miast, wystawiając 24 spektakle i gromadząc blisko 45 tysięcy osób.

- Jesteśmy dumni, że "Jezioro łabędzie” w wykonaniu The Royal Moscow Ballet cieszy się tak wielkim uznaniem polskiej publiczności. W tym roku tancerze przywieźli ze sobą nową scenografię i nowe stroje. To, w połączeniu z wciąż wysokim poziomem widowiska, uczyniło go jeszcze bardziej prestiżowym – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która po raz trzeci zorganizowała trasę baletową The Royal Moscow Ballet w naszym kraju.

Zobacz też: Natalia Gubanova: Primabalerina zdradza tajniki sztuki baletowej

d2dm9ri

Podziel się opinią

Share

d2dm9ri

d2dm9ri