Trwa ładowanie...

Czas na podsumowania: The Royal Moscow Ballet obejrzało 45 tysięcy osób

Zakończyła się tegoroczna trasa The Royal Moscow Ballet w naszym kraju. Najsłynniejsza grupa baletowa na świecie wystawiła osiem przedstawień "Jeziora łabędziego” w ciągu ośmiu dni.

Czas na podsumowania: The Royal Moscow Ballet obejrzało 45 tysięcy osóbŹródło: Materiały prasowe
d1vry8k
d1vry8k

Po raz pierwszy mogli je obejrzeć mieszkańcy północno-wschodniej Polski – w nowoczesnym EXPO Mazury w Ostródzie. W ciągu trzech lat występów, rosyjskich tancerzy oklaskiwało blisko 45 tysięcy osób.

"Jezioro łabędzie” to klasyczny spektakl, chyba najsłynniejszy w całej historii baletu. W swoim repertuarze ma go wiele zespołów tańca klasycznego, ale tylko niewielu z nich dysponuje tak mocno zapełnionym kalendarzem występów na całym świecie. A tak jest właśnie z grupą The Royal Moscow Ballet, kierowanym przez Anatolya Emelianova, dyrektora generalnego i głównego choreografa teatru. Moskiewski balet każdego roku daje kilkadziesiąt spektakli zarówno w klasycznej, jak i współczesnej odsłonie. Występuje na najlepszych scenach w Europie, odwiedzając takie kraje jak: Włochy, Francja, Szwajcaria, Hiszpania, Niemcy, Austria, Malta i Irlandia, a także poza nią: w Izraelu, Chinach, Korei, Japonii oraz na Sri Lance.

Teatr znany jest także w Polsce. The Royal Moscow Ballet przyjechał po raz pierwszy do naszego kraju na zaproszenie Prestige MJM w 2017 r. i dał pięć spektakli "Jeziora łabędziego”. Widowisko tak się podobało, że kolejnego roku, do Gdyni, Poznania, Zabrza, Krakowa i Warszawy dołączyły kolejne miasta: Toruń, Wrocław i Łódź. Na ośmiu scenach, grupa dała wtedy w sumie 11 przedstawień. W tym roku spektakl po raz pierwszy wystawiony został w EXPO Mazury w Ostródzie. Wszędzie tancerze zdobywali grono nowych miłośników i ugruntowali swoją pozycję w Polsce jako najpopularniejszy i najlepszy balet klasyczny.

d1vry8k

Przez trzy lata The Royal Moscow Ballet odwiedził dziewięć miast, wystawiając 24 spektakle i gromadząc blisko 45 tysięcy osób.

- Jesteśmy dumni, że "Jezioro łabędzie” w wykonaniu The Royal Moscow Ballet cieszy się tak wielkim uznaniem polskiej publiczności. W tym roku tancerze przywieźli ze sobą nową scenografię i nowe stroje. To, w połączeniu z wciąż wysokim poziomem widowiska, uczyniło go jeszcze bardziej prestiżowym – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która po raz trzeci zorganizowała trasę baletową The Royal Moscow Ballet w naszym kraju.

d1vry8k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vry8k