Trwa ładowanie...
d3nvmjb

Czesław Mozil o strajku nauczycieli: "Należy im się szacunek"

Czesław Mozil to kolejny gwiazdor, który postanowił odnieść się do strajku. Sam jest synem nauczycielki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czesław Mozil poparł strajk nauczycieli
Czesław Mozil poparł strajk nauczycieli (East News, Fot: Paweł Polecki/Reporter)
d3nvmjb

Czesław Mozil napisał na Facebooku: - Jestem synem nauczycielki. Moja mama dbała o to, abym poradził sobie w szkole na emigracji. Moja mama dbała o to, abym nigdy nie wstydził się swoich korzeni […].Tak, wspieram nauczycieli z całego serca. Mają trudne i niewdzięczne zadanie przygotować nas na ten piękny, ale i niełatwy świat. I chociażby za to należy im się, szanowni państwo, szacunek.

Pod postem posypały się komentarze:

d3nvmjb

- Jestem córką nauczycielki, pochodzę z rodziny, w której mamy dwie generacje związane ze szkołą. Kiedy słyszę, ile jadu wylewa się na nauczycieli, robi mi się słabo.
- Również jestem córką nauczycielki. Pamiętam jak byłam mała i moja mama pracowała do 20:00 lub dłużej (zebrania, dyskoteki szkolne) a ja musiałam siedzieć w tym czasie na korytarzu bo nie było mnie z kim zostawić.
- Pięknie napisane!

Zobacz także: Strajk nauczycieli. Według MEN do protestu przystąpiło 48,5 proc. szkół

Ale nie wszyscy zgadzają się z muzykiem:

d3nvmjb

- Nauczyciele nie strajkują, by zyskać szacunek. Żądają podwyżki o tysiąc złotych, a ta kwota to w zasadzie połowa wypłaty dla wielu Polaków. Czemu jedni mają dostać, kosztem innych?
- Dobrze, że reszta świata w pracy ma łatwe i przyjemne zadania

8 kwietnia w wielu polskich szkołach nie odbyły się lekcje z powodu trwającego strajku nauczycieli. Pedagodzy nie doszli do porozumienia z rządem, dlatego postanowili zaprotestować. Poparło ich wielu celebrytów, w tym Dawid Podsiadło, Kuba Wojewódzki i Magda Mołek.

d3nvmjb

Podziel się opinią

Share
d3nvmjb
d3nvmjb