Trwa ładowanie...

Czy Kate zostanie królową, gdy książę William wreszcie zostanie królem?

Od jakiegoś czasu takie pytanie krąży w sieci. I rzeczywiście - księżna Cambirdge będzie kiedyś królową, ale nie taką jak Elżbieta!

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Czy Kate zostanie królową, gdy książę William wreszcie zostanie królem?Źródło: East News, fot: East News
drg02mu
drg02mu

Nad tematem pochylił się brytyjski Cosmopolitan, który zapewnia, że Kate będzie królową, a dokładnie będzie nosić tytuł Katherine Królowej Małżonki. Dodatek "małżonka" (ang. consort) oznacza, że ktoś "wżenił" się w tron, a nie odziedziczył po rodzicu, jak Elżbieta kilkadziesiąt lat temu.

Dla porządku przypominamy, że póki co królowa Elżbieta II czuje się świetnie, jest rekordzistką - pełni swój urząd najdłużej ze wszystkich brytyjskich monarchów (aż od 1952 roku). Jej następcą jest jej pierworodny syn - książę Karol. Czy to oznacza, że żona Karola, księżna Camilla też będzie Królową Małżonką? Niekoniecznie.

Jak czytamy w Cosmo, w dniu w którym Karol włoży na głowę koronę, ona stanie się Księżniczką Małżonką. Tak przynajmniej brzmiał zapis w oświadczeniu Clarence House (oficjalnej siedzibie Karola i Camilli), ale uwaga - ten zapis zniknął w 2018 roku i do dziś nie wiemy, dlaczego.

drg02mu

Czy księżna zostając królową małżonką zostanie Katherine czy nadal będzie Kate? Pewnie wszystko zależy od roku, w którym wydarzy się koronacja. Życzymy zarówno Elżbiecie jak i Karolowi jak najdłuższego życia, więc pewnie jeszcze długo przed nami takie dylematy.

WP Gwiazdy Exclusive
Źródło: WP Gwiazdy Exclusive
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

drg02mu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drg02mu