Trwa ładowanie...

Dezerter z antywojennym utworem. Prosty komunikat do Putina

Dezerter powraca z nowym singlem. Utwór "IDI" odnosi się do tragicznej sytuacji w Ukrainie. Całkowity dochód z odtworzeń kawałka trafi na konto Fundacji Ocalenie i zostanie w całości przekazany uchodźcom z Ukrainy.

Share
Dezerter nagrał antywojenny muzyczny manifest Dezerter nagrał antywojenny muzyczny manifest Źródło: materiały prasowe
d2j27uo

Dezerter kontynuuje świętowanie swojego 40-lecia. I choć na okres jego największej popularności przypadają lata 80. i 90., wciąż trafia ze swoim przekazem do słuchaczy. Bo Dezerter nie rezygnuje z komentowania rzeczywistości i wydarzeń ze sceny społeczno-politycznej. Nieraz ostro, nieraz obrazoburczo, ale często niezwykle celnie.

Muzycy tym razem postanowili wyrazić swój sprzeciw i bunt przeciwko rosyjskiej agresji wobec Ukrainy. Dezerter, jak wielu rodzimych (i nie tylko) artystów, solidaryzuje się z Ukraińcami i aktywnie angażuje w pomoc walczącym i uciekającym przed wojną.

Dlatego też dochód z odtworzeń najnowszego singla zespołu w rozgłośniach, serwisach streamingowych i na YouTubie zostanie przekazany na konto Fundacji Ocalenie. Grupa zachęca do wspierania fundacji także indywidualnie, np. pod tym adresem.

Sami muzycy o singlu "IDI" mówią tak: "Nikt z nas nie spodziewał się, że zamiast na wiosnę będziemy czekać na koniec wojny. Jako zespół postanowiliśmy zabrać głos w tej bardzo ważnej i dręczącej nas sprawie. Tyle możemy zrobić. Kontynuujemy zatem akcję pomocy uchodźcom z Ukrainy, rozpoczętą aukcjami płyt oraz zbiórkami na koncertach. Dochód z odtworzeń piosenki 'IDI' przeznaczamy na ten szczytny cel. Słuchajcie zatem jak najwięcej, aby zebrała się jak największa kwota".

d2j27uo

Najnowszy utwór Dezertera, a także jego tekst znajdziecie poniżej. Tytuł odnosi się do zwrotu kierowanego do prezydenta Federacji Rosyjskiej, powtarzanego nie tylko w Ukrainie - "Иди на хуй!" Okładka singla jest grafiką użyczoną specjalnie na tę okazję przez ilustratora Jona Berkeleya.

Tekst utworu "IDI"

Komunikat będzie prosty

Bo sprawa jest prosta

Botoksowy dyktatorze

Ten świat nie jest twój

Ten świat nie jest twój

Идинахуй!

Świat na ciebie patrzy

Z pogardą i ze strachem

Botoksowy dyktatorze

Ten świat nie jest twój

Ten świat nie jest twój

Идинахуй!

Nic tu dodać nic tu ująć

Życzymy tobie jak najgorzej

Botoksowy dyktatorze

Ten świat nie jest twój

Ten świat nie jest twój

Идинахуй!

Nie jestem w stanie pojąć

d2j27uo

Co siedzi w twojej głowie

Gniazdo wściekłych węży

Paranoi czy urojeń

Krwawy dyktatorze

Twój koniec będzie bliski

Gdy łzy twoich ofiar

Zamienią się w pociski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2j27uo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2j27uo
d2j27uo