Trwa ładowanie...
oprac. Kamila Gulbicka
30-01-2019 11:09

Dino d'Santiago - wg Rolling Stone'a Król nowego funku na koncercie w Warszawie

Dino d’Santiago to wspaniały młody artysta portugalski, który zaczynał w kościelnych chórach i śpiewał gospel aż na swej drodze spotkał Tito Parisa i w mgnieniu oka stał się jednym z najważniejszych artystów luzofońskich, porzucił soul, odkrył wibrujące w swojej krwi korzenie afrykańskie, pięknie, odważnie i odkrywczo zaczął łączyć tradycyjne morny, koladeiry i fanany z muzyką współczesną, rytmami europejskimi, amerykańskimi.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Dino d'Santiago - wg Rolling Stone'a Król nowego funku na koncercie w WarszawieŹródło: Materiały prasowe
d2n9wsj
d2n9wsj

Pamiętając rolę jaką w jego karierze odegrał Tito, Dino sam udziela się na płytach innych, poszukuje i odkrywa jeszcze młodszych od siebie, szefuje kabowerdyjskim festiwalom i wreszcie i na szczęście nie zapomina o nagrywaniu swoich nowych pieśni – właśnie z najnowszą ich kolekcją przyjeżdża do Polski i przedstawi ją podczas lutowej trasy koncertowej w naszym kraju.

Już 4 lutego wystąpi w Wejherowie, 5.02. w Toruniu, a 7.02. w Warszawie; potem jeszcze w Bielsku-Białej, Wrocławiu, Poznaniu, Lublinie i Łodzi.

Zobacz zapowiedź:

Przy okazji recenzji tej płyty The Rolling Stone – jedna z najważniejszych gazet muzycznych na świecie wysnuła koncepcję, że Dino zarazi Ziemię funaną, a on sam tylko potwierdza to zdanie przekornie pozując w koszulce z napisem "Funana to nowy Funk”:

d2n9wsj

A nam nie pozostaje nic innego jak sprawdzić to na lutowych koncertach artysty w Polsce. Dino po raz pierwszy odwiedził Polskę w 2017 roku, otwierał wtedy Siesta Festival w Gdańsku, dał jednego dnia dwa gorące koncerty w Filharmonii Bałtyckiej i rozkochał zebraną tam polską publiczność.

Wiemy już czego możemy się spodziewać: słońca, energii, gorących uczuć, porywających rytmów i lirycznych chwil. Dino tańczy, śpiewa, kieruje swoim zespołem rozgrzewa publiczność do czerwoności – wszystko to przyda nam się w zimowe lutowe wieczory i doda energii, by przygotować się na kolejną już edycję Gdańsk LOTOS Siesta Festival, który jak zwykle pod koniec kwietnia.

Bilety na koncerty Dino d’Santiago już w ebileteriach. Zapraszamy
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2n9wsj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2n9wsj