Trwa ładowanie...

Doda usłyszała nowe zarzuty. Podejrzanym grozi 8 lat pozbawienia wolności

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie wydał oświadczenie w sprawie przedstawienia nowych zarzutów Dorocie R., która w maju 2017 r. miała złożyć fałszywe zeznania.

Doda usłyszała nowe zarzuty. Podejrzanym grozi 8 lat pozbawienia wolnościŹródło: East News
d2oppfp
d2oppfp

Doda znalazła się w grupie osób, którym Prokuratura przedstawiła zarzuty składania fałszywych zeznań. Rzecz dotyczy jednego ze śledztw, które zakończyło się w grudniu 2017 r. skierowaniem do Sądu aktu oskarżenia przeciwko Jerzemu Ch. oraz Markowi W. Obaj mężczyźni są oskarżeni o dokonanie oszustwa na szkodę Emila Ś. na kwotę prawie 175 tys zł.

Według Prokuratury oskarżeni mieli wprowadzić Emila Ś. w błąd, obiecując mu możliwość "załatwienia określonych spraw i na jego zlecenie, za wynagrodzeniem, mieli podjąć się działań ukierunkowanych na doprowadzenie do zawarcia ugody pomiędzy Emilem H, a Dorotą R". W całą sprawę mieli być zaangażowani byli i obecni funkcjonariusze ABW i CBŚ.

Prokuratura utrzymuje, że Dorota R. 11 maja 2017 r. złożyła fałszywe zeznania, mówiąc, że o próbach załatwienia sprawy przez Emila Ś. dowiedziała się w styczniu 2017 r. "W rzeczywistości, co najmniej od 13 grudnia 2016 r. była świadoma, że Emil Ś. podejmował działania w tym zakresie".

d2oppfp

W toku śledztwa ustalono, że Dorota R. 13 grudnia 2016 r. na terenie Hotelu Marriott w Warszawie spotkała się z Emilem Ś, Jerzym Ch. I Jackiem M. Właśnie wtedy mieli oni ustalić działania skierowane przeciwko Emilowi H., byłemu partnerowi Dody.

- Podejrzani nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Złożyli wyjaśniania pozostające w sprzeczności z zebranym w sprawie materiałem dowodowym. Po ogłoszeniu zarzutów i złożeniu wyjaśnień, czynności przesłuchania zostały zakończone - czytamy w oświadczeniu Prokuratury. Wobec podejrzanych nie zastosowano środków zapobiegawczych, gdyż "biorąc pod uwagę zebrany w sprawie materiał dowodowy, nie pozostawiający wątpliwości co do sprawstwa podejrzanych, ewentualne próby ustalenia wspólnej wersji przebiegu wydarzeń, nie będą miały znaczenia bądź też będą bezskuteczne procesowo".

d2oppfp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2oppfp