Dominik Tarczyński odgraża się Nergalowi. "Ten degenerat pójdzie siedzieć. Obiecuję"

Adam "Nergal" Darski został uniewinniony przez Sąd Okręgowy. Muzyk został oskarżony o zniewagę godła Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tarczyński skomentował wyrok ws. Nergala
Tarczyński skomentował wyrok ws. Nergala (ONS.pl)

W gdańskim Sądzie właśnie dobiegła końca sprawa znanego muzyka. Nergal i pozostali muzyka Behemotha zostali uniewinnieni. W uzasadnieniu podano, że "ich działanie nie było ukierunkowane na znieważenie państwa polskiego". Sąd podkreślił, że "plakat to przedmiot sztuki, a orzeł na nim nie symbolizował godła polskiego".

Wyrok na razie nie jest prawomocny, a prokuratura już zapowiedziała, że będzie się odwoływać. Na uzasadnienie wyroku niemal natychmiast zareagował Dominik Tarczyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

- Wcześniej czy później ten obleśny degenerat pójdzie siedzieć. Obiecuję. Jako znieważony Polak zadbam o to - napisał na Twitterze.

Przypomnijmy, że sprawa, której dotyczył proces toczy się od 2016 r. Na plakatach promujących trasę koncertową pt. "Rzeczpospolita Niewierna" pojawiła się grafika, która przedstawiała wizerunek białego orła z diabelskimi rogami. Na plakacie narysowano też dwa węże, czaszki i odwrócony krzyż.

Zarzuty postawiono w sumie 3 osobom: wokaliście zespołu Behemot, Rafałowi W., który na zlecenie muzyka stworzył grafikę i Maciejowi G., który opublikował ją w sieci. Po miesiącach sądowej batalii w końcu zapadł wyrok w tej sprawie.

Zgadzacie się z nim?

ZOBACZ TAKŻE: Jest wyrok w sprawie Nergala. Muzyk został uniewinniony

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.