Trwa ładowanie...

Dominik Tarczyński odgraża się Nergalowi. "Ten degenerat pójdzie siedzieć. Obiecuję"

Adam "Nergal" Darski został uniewinniony przez Sąd Okręgowy. Muzyk został oskarżony o zniewagę godła Polski.

Share
Dominik Tarczyński odgraża się Nergalowi. "Ten degenerat pójdzie siedzieć. Obiecuję"Źródło: ONS.pl
d1hqn4m

W gdańskim Sądzie właśnie dobiegła końca sprawa znanego muzyka. Nergal i pozostali muzyka Behemotha zostali uniewinnieni. W uzasadnieniu podano, że "ich działanie nie było ukierunkowane na znieważenie państwa polskiego". Sąd podkreślił, że "plakat to przedmiot sztuki, a orzeł na nim nie symbolizował godła polskiego".

Wyrok na razie nie jest prawomocny, a prokuratura już zapowiedziała, że będzie się odwoływać. Na uzasadnienie wyroku niemal natychmiast zareagował Dominik Tarczyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

- Wcześniej czy później ten obleśny degenerat pójdzie siedzieć. Obiecuję. Jako znieważony Polak zadbam o to - napisał na Twitterze.

d1hqn4m

Przypomnijmy, że sprawa, której dotyczył proces toczy się od 2016 r. Na plakatach promujących trasę koncertową pt. "Rzeczpospolita Niewierna" pojawiła się grafika, która przedstawiała wizerunek białego orła z diabelskimi rogami. Na plakacie narysowano też dwa węże, czaszki i odwrócony krzyż.

Zarzuty postawiono w sumie 3 osobom: wokaliście zespołu Behemot, Rafałowi W., który na zlecenie muzyka stworzył grafikę i Maciejowi G., który opublikował ją w sieci. Po miesiącach sądowej batalii w końcu zapadł wyrok w tej sprawie.

Zgadzacie się z nim?

ZOBACZ TAKŻE: Jest wyrok w sprawie Nergala. Muzyk został uniewinniony

d1hqn4m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hqn4m
d1hqn4m