Trwa ładowanie...

Dorota R. z zarzutami prokuratorskimi. Może trafić za kraty na 5 lat

Po kilku godzinach zakończyło się wreszcie przesłuchanie Doroty R. Znanej piosenkarce zostały postawione zarzuty "nakłaniania wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami bezpośrednich wykonawców, również objętych zarzutami, do zmuszania Emila H. do określonego zachowania, poprzez kierowanie wobec niego gróźb bezprawnych." Artystka nie przyznała się do zarzucanych jej czynów. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Dorota R. z zarzutami prokuratorskimi. Może trafić za kraty na 5 latŹródło: ONS.pl
d22hzgz

W środę 22 listopada 2017 r. R. została zatrzymana w swoim mieszkaniu i przewieziona do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Funkcjonariusze stawili się pod drzwiami celebrytki o 6 rano, jednak dopiero po czterech godzinach udało się im doprowadzić artystkę do samochodu. Ostatecznie po godz. 16 zakończyło się przesłuchanie wokalistki. Prokuratura wydała oświadczenie.

"Prokurator przedstawił Dorocie R. zarzuty nakłaniania wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami bezpośrednich wykonawców, również objętych zarzutami, do zmuszania Emila H. do określonego zachowania, poprzez kierowanie wobec niego gróźb bezprawnych (art. 18 § 2 kk w zw z art. 191 § 1 kk) oraz wywierania przy użyciu groźby bezprawnej wpływu na Emila H. jako świadka i oskarżyciela w postępowaniach, w których stroną jest Dorota R (art. 245 kk). Zarzuty dotyczą m.in. zmuszania do cofnięcia wniosków o ściganie Doroty R. w postępowaniach karnych, cofnięcia prywatnego aktu oskarżenia przeciwko w/w, cofnięcia wniosków o wszczęcie postępowania egzekucyjnego przeciwko w/w jako dłużnikowi, zaniechania kontynuowania wszelkich innych postępowań, w których stroną jest Dorota R., a także zaniechanie publicznych i prywatnych negatywnych wypowiedzi na temat w/w." - czytamy w oświadczeniu.

R. nie przyznaje się do zarzucanych jej czynów. Piosenkarka złożyła wyjaśnienia, które będą weryfikowane. Więcej szczegółów prokuratura nie zdradza. Artystka otrzymała dozór policyjny połączony z zakazem kontaktowania się z osobami powiązanymi ze sprawą. Dodatkowo prokurator zastosował wobec podejrzanej środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 100 tyś. zł. R. ma również zakaz opuszczania kraju.

"W toku przedmiotowego postępowania status podejrzanych posiada obecnie 9 osób. Osobom tym przedstawiono zarzuty zmuszania do określonego zachowania (art. 191 § 1 kk), nakłaniania do popełniania takich przestępstw (art. 18 § 2 kk w zw z art. 191 § 1 kk), a także bezprawnego wpływu na świadka (art. 245 kk)."

d22hzgz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22hzgz