Trwa ładowanie...

Oto majątek Pawła Kukiza. Robi wrażenie?

Paweł Kukiz w ostatnich dniach stał się bohaterem, czy raczej antybohaterem, mediów w Polsce. Polityk i muzyk jest na ustach niemal całego społeczeństwa. Pojawiają się m.in. pytania o to, ile zarabia...

Pawel Kukiz: ostatni bohater dni.Pawel Kukiz: ostatni bohater dni.Źródło: Getty Images, fot: Getty Images
dygpvh6
dygpvh6

W środę, 11 sierpnia, późnym wieczorem Sejm zajął się kontrowersyjnym projektem grupy posłów PiS, który zakładał nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Pomysł został nazwany ustawą "lex TVN", gdyż to głównie w tę stację wymierzone są nowe regulacje. Projekt, po reasumpcji głosowania, został ostatecznie przyjęty i skierowany do Senatu.

Jak zagłosował Paweł Kukiz i jego dwuosobowy zespół wszyscy wiemy. Wielu komentatorów polskiej sceny politycznej zniesmaczonych było zwłaszcza faktem, że w pierwszym głosowaniu drużyna Kukiz'15 oddała głos za odroczeniem prac nad ustawą, a zmieniała zdanie przy drugim głosowaniu. Dzięki tej zagrywce ustawa została przyjęta.

Maneskin dla WP: Homofobia? Nie powinno być na nią żadnego przyzwolenia

Od tego momentu Paweł Kukiz dla wielu osób, w tym byłych kolegów ze sceny, stał się wrogiem publicznym numer jeden. Odcięli się od niego muzycy zespołu Piersi, z którymi przez lata występował. Okazuje się jednak, że sporą część jego majątku stanowią właśnie tantiemy za prawa autorskie.

dygpvh6

Z oświadczenia majątkowego wynika, że z tytuły uposażenia Paweł Kukiz otrzymuje rocznie 91 329,86 zł. Do tego należy dodać dochody z diety poselskiej, które wyniosły 29 477,83 zł. Więcej pieniędzy do domowego budżetu wpływa jednak z tytułu praw autorskich. Były lider zespołu Piersi w ten sposób zarobił w ubiegłym roku blisko 200 tys. zł.

Paweł Kukiz ma dwie nieruchomości. Duży dom, którego wartość szacowana jest na 1,5 mln zł oraz mieszkanie warte 350 tys. zł. Jest jeszcze łąka o powierzchni 0,6 ha, która w tej chwili warta jest 15 tys. zł. Polityk jest również właścicielem luksusowego, ale niezbyt nowego samochodu audi Q7 z 2009 roku.

Na Kukizie ciążą jednak także finansowe zobowiązania. Za sprawą kredytu hipotecznego zaciągniętego na budowę domu musi spłacić jeszcze blisko 330 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dygpvh6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dygpvh6