Trwa ładowanie...
dhafzv1
#dzieńdobryPolsko: Co sprawiło, że David Bowie stał się ikoną muzyki?

#dzieńdobryPolsko: Co sprawiło, że David Bowie stał się ikoną muzyki?

Mija pierwsza rocznica śmierci legendy muzyki - Davida Bowiego. Artysta 8 stycznia skończyłby 70 lat. Wokalista, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista, producent muzyczny oraz aktor był prawdziwą osobowością. Co sprawiło, że stał się ikoną muzyki i inspiracją dla całych pokoleń? O tym w studiu Telewizji WP z Kamilą Biedrzycką-Osicą, gospodynią #dzieńdobryPolsko, rozmawiał Kuba Ambrożewski z Open.Fm. Obejrzyjcie wideo!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dhafzv1

- Przede wszystkim był pierwszym artystą w historii muzyki rockowej, który wyrzekł się ważnego atrybutu, czyli szczerości, autentyczności i spójności artystycznej. Zbudował swoją karierę na byciu kimś innym niż David Jones, bo tak brzmiało jego prawdziwe nazwisko. Wielki wybuch jego popularności nastąpił, kiedy stworzył swoje alter ego, czyli Ziggiego Stardusta. (…) Każdą kolejną płytą definiował w muzyce coś, co nazywamy duchem czasów - podsumował gość programu.

2017 rok jest niezwykle ważny dla fanów Bowiego. 8 stycznia minęła 70. rocznica jego urodzin. 40 lat wydał swój legendarny album "Low". Gdyby żył, w czerwcu świętowałby z kolei 50-lecie działalności artystycznej.

WP.PL
dhafzv1
dhafzv1

Podziel się opinią

Share

dhafzv1

dhafzv1