Trwa ładowanie...
d26zy5t

Edyta Olszówka: po maturze wyjechała do USA. Wspomina to jako traumę

47-letnia aktorka jest dziś jedną z topowych polskich gwiazd. Bardzo dużo pracuje i od wielu lat widujemy ją w najpopularniejszych produkcjach telewizyjnych. Mało brakowało, a jej kariera potoczyłaby się zupełnie inaczej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niektóre zawody wymagają wielu poświęceń
Niektóre zawody wymagają wielu poświęceń (ONS.pl)
d26zy5t

Tylko w ubiegłym roku pojawiła się w dwóch filmach: w "Planie B” Kingi Dębskiej oraz niszowym "Wonder Girls". Zagrała także w najważniejszym serialu minionego roku "1983”. Aby zasłużyć sobie na taką pozycję musiała sporo poświęcić. Nie każdy wie, że wiele lat temu, gdy skończyła szkołę średnią wyjechała z ówczesnym chłopakiem do Chicago. Pracowała tam jako pokojówka. I choć nieźle zarabiała, nie czuła spełnienia.

- Z grupą kobiet sprzątałam domy, szpitale, biura, przychodnie medyczne. Musiałam wstawać o czwartej rano. Odczuwałam okropne bóle mięśni z przemęczenia, a palce miałam przeżarte detergentami do krwi. - wspominała w jednym wywiadzie.

Na chwilę przed wyjazdem poszła na egzaminy do łódzkiej filmówki, choć bez entuzjazmu. Sądziła, że przeszkodą na ścieżce do kariery będzie jej nietypowy głos.

d26zy5t

Gdy wakacje dobiegały końca, a ona wciąż zarabiała pieniądze w USA, rodzice poinformowali ją, że dostała się do upragnionej szkoły. Edyta długo zastanawiała się, co wybrać. W końcu sam Michał postawił jej ultimatum: albo on, albo studia. Przyszła aktorka intuicyjnie czuła, że rola sprzątaczki nigdzie jej nie zaprowadzi, a konflikty z chłopakiem narastały.

- Kompletnie inaczej zareagowaliśmy na tę nową rzeczywistość i pierwszą lekcję dorosłości – powiedziała w jednym z wywiadów.
Edyta zostawiła ukochanego i wróciła do Polski. Kilka miesięcy później rozpoczęła studia w łódzkiej filmówce. Gdy wyjechała z promocją filmu "Śluby panieńskie" do USA spotkała się z dawnym narzeczonym.

- Okazało się, że żyjemy na dwóch różnych planetach, nie tylko na dwóch różnych kontynentach.
Jej wybór był zatem najlepszym jakiego mogła dokonać. Dziś nietypowa chrypka jest jej atutem i znakiem rozpoznawczym.

d26zy5t

Podziel się opinią

Share
d26zy5t
d26zy5t