Trwa ładowanie...

Elton John z najwyższym odznaczeniem państwowym. Uhonorował go Macron

Elton John gościł w piątek w Pałacu Elizejskim. Odebrał od prezydenta Francji prestiżowe odznaczenie – został kawalerem Legii Honorowej.

Share
Elton John z najwyższym odznaczeniem państwowym. Uhonorował go Macron
Źródło: ONS.pl
d3e61gf

Pod koniec 2018 roku Elton John wyruszył w pożegnalną trasę koncertową pod nazwą "Farewell Yellow Brick Road". 72-letni muzyk w ciągu trzech lat zamierza zagrać ponad 300 koncertów. W maju po raz ostatni stanął na polskiej scenie. Krakowska Tauron Arena zgromadziła tysiące fanów słynnego Brytyjczyka. Podczas audiowizualnego występu na telebimie pojawiło się zdjęcie niesionego przez działaczy "Solidarności" Lecha Wałęsy. Artysta, robiąc ukłon w stronę Polaków, zilustrował swoją piosenkę "Border Song".

Wałęsa jest laureatem Pokojowej Nagrody Nobla i kawalerem Legii Honorowej. Tym drugim tytułem od niedawna może poszczycić się również Elton John. Został odznaczony przez Emmanuela Macrona 21 czerwca 2019 roku podczas kameralnej uroczystości w Pałacu Elizejskim. W tej oficjalnej sytuacji towarzyszył mu o 16 lat młodszy mąż – David Furnish.

Legia Honorowa to najwyższe odznaczenie przyznawane przez państwo francuskie – nie tylko Francuzom, ale i zasłużonym dla Francji cudzoziemcom. Elton John znalazł się wśród kawalerów prestiżowego orderu dzięki swoim zasługom w zakresie walki z AIDS. Gwiazdor muzyki rockowej w latach 90. założył "Elton John AIDS Foundation". Zgromadził środki w wysokości 450 mln euro. Ta pokaźna suma została przeznaczona na realizację programów przeciwdziałania AIDS w ponad 50 krajach na całym świecie. Pozwoliła również zapewnić opiekę medyczną wielu nosicielom wirusa HIV oraz chorym na gruźlicę i malarię.

d3e61gf

Dla Eltona Legia Honorowa to nie pierwsze tak duże wyróżnienie. Przed laty z rąk królowej Elżbiety II otrzymał tytuł szlachecki. Postać Eltona Johna została dostrzeżona również przed producentów filmowych.

Na dużym ekranie można już obejrzeć biografię muzyka. Głośna produkcja "Rocketman" przedpremierowo została zaprezentowana podczas 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes i od razu wzbudziła kontrowersje. W Rosji doszło do ocenzurowania filmu. Czy "Rocketman" odniesie równie wielki sukces jak film "Bohemian Rhapsody" o Freddiem Mercurym?

d3e61gf

Podziel się opinią

Share
d3e61gf
d3e61gf