Trwa ładowanie...

Eurowizja 2020. Odwołano koncerty promocyjne. Główny konkurs zagrożony

W związku z pandemią koronawirusa organizatorzy konkursów promocyjnych przed Eurowizją odwołali swoje imprezy. Tym samym swojej piosenki przed szerszą publicznością nie będzie mogła zaprezentować Alicja Szemplińska. Nie wiadomo też, co będzie z głównym konkursem.

Eurowizja 2020. Odwołano koncerty promocyjne. Główny konkurs zagrożonyŹródło: East News
d1hejir
d1hejir

Tradycyjnie przed konkursem Eurowizji odbywają się koncerty promocyjne w kilku miastach Europy. Alicja Szemplińska miała pojawić się na kilku z nich. Jednak z powodu pandemii koronawirusa odwołano imprezy w Londynie, Madrycie i Tel-Awiwie. To zdecydowanie utrudnia sprawę promocji artystom i możliwość zaprezentowania się przed szerszą publicznością, w tym Szemplińskiej.

Na tę chwilę nie wiadomo, co z ostatnim i największym przedeurowizyjnym koncertem. Zaplanowano go na 4 kwietnia w Amsterdamie. Na tę chwilę organizatorzy nie myślą o odwołaniu imprezy, ponieważ nie wymaga tego sytuacja. Zapewniają, że uważnie śledzą doniesienia dotyczące koronawirusa i będą postępować zgodnie z zaleceniami.

"Władze wskazują, że jak dotąd nie ma powodu, aby unikać lub anulować wydarzenie. Jeśli ta sytuacja ulegnie zmianie, oczywiście poinformujemy o tym jak najszybciej" - oświadczono.

ZOBACZ TEŻ: Alicja Szemplińska stoi przed wielką szansą. 17-latka jest pewna swojej wizji

Niektóre portale twierdzą, że w Amsterdamie może zabraknąć właśnie Szemplińskiej.

d1hejir

Nie wiadomo, jak rozwinie się sytuacja z koronawirusem i czy wpłynie na organizację konkursu głównego Eurowizji w Rotterdamie, który zaplanowano na dni 12-16 maja. Polska ma wystąpić w drugim półfinale 16 maja. Organizatorzy przekonują, że tej chwili przygotowania idą zgodnie z planem, ale są gotowi rozważać wszelkie możliwe scenariusze.

Europejskie media piszące o Eurowizji są zdania, że impreza zostanie przeniesiona albo na jesień, albo na przyszły rok. Są też doniesienia, że rozważane jest zorganizowanie konkursu bez udziału publiczności lub fanów tylko z Holandii. Istnieje także teoria, że Europejska Unia Nadawców pokaże występy nagrane przez uczestników w ich lokalnych studiach telewizyjnych, ale jest to mało prawdopodobne.

Ostateczna decyzja w sprawie Eurowizji 2020 ma zostać ogłoszona w kwietniu.

d1hejir
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hejir