Trwa ładowanie...
dzkcw15

Ewa Minge zamieściła mocny wpis o pochówku Piotra Woźniaka-Staraka. Trafiła w punkt

Ewa Minge zamieściła mocny wpis na temat medialnego szumu wokół pochówku zmarłego producenta. Nie omieszkała też okazać dużej empatii jego rodzinie. Trudno się nie zgodzić z jej słowami.
Podziel się
Ewa Minge często zabiera głos w mediach społecznościowych
Ewa Minge często zabiera głos w mediach społecznościowych (123RF)
dzkcw15

W sprawie pochówku Piotra Woźniaka-Staraka wciąż trwa dochodzenie – policji i sanepidu. W dużym skrócie chodzi o sprawdzenie, czy nie zostały naruszone przepisy, które mówią, że ciało zmarłego może spocząć poza cmentarzem, ale w katakumbach. A takich nie ma na terenie Fuledy, posiadłości rodziców producenta.

Materiał na ten temat pojawił się w magazynie "Party". Redakcja zastanawiała się, czy wystarczyłaby po prostu przebudowa nagrobka. Ostro zareagowała na to Ewa Minge, celnie punktując mało taktowne ujęcie tematu.

"Czytam w @party.pl i nie wierzę... Tak się zastanawiam jak bardzo podłym człowiekiem trzeba być aby wpaść na taki pomysł ? Ludzie na swojej własnej ziemi, pochowali swój dramat. Zamknęli kawałek miłości, którą śmieć bliskiego człowieka zamieniła w proch aby być jak najbliżej tego prochu, aby miejsce,w którym doświadczali największego szczęścia ale i nieszczęścia , otuliło ich żałobę i skryło resztki materii. Reszta jest w nich, metafizyka nie umiera, dusza łka i rozmowy z niebem będą trwały wieczność, od pytań "dlaczego", po te "czy jest Ci tam dobrze". Będą prośby "daj mi siłę", będzie głaskanie kamienia. Czy to dziwne, ze mając możliwość, ktoś pragnie intymnej rozmowy?" – napisała w mocnym poście.

Zdaniem projektantki tym bardziej więc należałoby uszanować prywatność rodziny zmarłego i pozwolić jej przeżywać tak trudny czas na własny sposób. Zwłaszcza, że sama doświadczyła, jak trudnym jest przeżywanie żałoby, będąc "na świeczniku".

"Dajcie żyć tym co zostali i pozwólcie przeżyć im żałobę według własnego wzoru. Trzeba doświadczyć żeby zrozumieć. Jako osoba popularna bywałam na cmentarzu w nocy. Siadałam na kamieniu przykrywającym grób mojej mamy i płakałam. Nie bałam się duchów, upiorów cmentarnych...bałam się żywych ludzi ze smartfonami. Noc pomagała mi zachować dla siebie cierpienie. @agawozniakstarak trzymaj się i nie zwariuj" - dodała we wpisie.

dzkcw15

Zobacz wideo: Burza oklasków po pokazie ostatniego filmu Piotra Woźniaka-Staraka

dzkcw15

Podziel się opinią

Share

dzkcw15

dzkcw15