Trwa ładowanie...
d1zkeyl

Festiwal w Opolu 2020. Kwiat Jabłoni odwołał swój występ!

Zespół Kwiat Jabłoni postanowił odwołać swój występ na tegorocznym festiwalu w Opolu. Oprócz tego nie będzie w ogóle brał udziału w wydarzeniach transmitowanych przez TVP. Pojawiło się oświadczenie w tej sprawie.
Share
Kwiat Jabłoni zrezygnował z występu na festiwalu w Opolu
Kwiat Jabłoni zrezygnował z występu na festiwalu w OpoluŹródło: East News
d1zkeyl

Kwiat Jabłoni to polski zespół folk-popowy stworzony przez rodzeństwo Jacka i Kasię Sienkiewiczów, który na scenie obecny jest od 2018 r. i bardzo szybko zdobył popularność. W tym roku mieli zagrać podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Zespół jednak nie pojawi się w słynnym amfiteatrze. Wydał w tej sprawie oświadczenie.

"W związku z ostatnimi działaniami podjętymi przez władze na rzecz Telewizji Polskiej postanowiliśmy odwołać nasz występ na Festiwalu w Opolu oraz odmówić zagrania podczas innej muzycznej imprezy transmitowanej w TVP" - czytamy.

Decyzja związana jest z niedawnym podpisaniem przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy, na mocy której TVP będzie otrzymywać corocznie do 2024 r. blisko 2 mld zł jako rekompensatę abonamentową.

d1zkeyl

Zespół dodał też, że jakiekolwiek występy przed kamerą TVP przestały mieć cokolwiek wspólnego z apolitycznością. "Udział w tego typu wydarzeniach oraz promowanie siebie za pośrednictwem Telewizji Polskiej przestało być dla nas apolityczne" - oświadczył Kwiat Jabłoni.

d1zkeyl

Podziel się opinią

Share
d1zkeyl
d1zkeyl