Trwa ładowanie...

Festiwal w Opolu 2020. TVP odpowiada na rezygnację Kwiatu Jabłoni

Młodzi artyści ze względu na działania Telewizji Polskiej odmówili udziału w jakiejkolwiek imprezie muzycznej emitowanej przez ich stacje. Biuro prasowe TVP zabrało głos w sprawie.

Festiwal w Opolu 2020. TVP odpowiada na rezygnację Kwiatu JabłoniŹródło: East News
d48phq6
d48phq6

Zespół Kwiat Jabłoni, który tworzy rodzeństwo Katarzyna i Jacek Sienkiewiczowie, postanowił zrezygnować z promocji swojej twórczości na antenie TVP. Dlatego nie zobaczymy ich na 57. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, którego organizatorem jest Telewizja Polska.

"Nasi drodzy, musimy się z wami podzielić pewną informacją, ponieważ nie chcemy, żeby nasze wewnętrzne zespołowe decyzje pozostawały jedynie cichym protestem. W związku z ostatnimi działaniami podjętymi przez władze na rzecz Telewizji Polskiej postanowiliśmy odwołać nasz występ na Festiwalu w Opolu oraz odmówić zagrania podczas innej muzycznej imprezy transmitowanej w TVP. Udział w tego typu wydarzeniach oraz promowanie siebie za pośrednictwem Telewizji Polskiej przestały być dla nas apolityczne" - napisali w oświadczeniu.

Zobacz: Jacek Kurski o filmie "Zenek": To dopełnienie naszego wachlarza zaangażowań"

Prawdopodobnie ich decyzja jest spowodowana dotacją w wysokości 2 mld zł na rzecz mediów publicznych. W piątek 7 marca prezydent RP Andrzej Duda podpisał kontrowersyjną ustawę pod warunkiem, że Jacek Kurski przestanie być prezesem TVP.

d48phq6

Biuro prasowe Telewizji Polskiej udzieliło zwięzłego komentarza w sprawie decyzji Kwiatu Jabłoni. Nie odniesiono się do kwestii politycznych.

"Zespół był brany pod uwagę jako uczestnik koncertu alternatywnego. Nie doszło jednak do porozumienia i rozmowy zostały zakończone w lutym" - napisano.

Tegoroczny festiwal w Opolu odbędzie się w dniach 5-8 czerwca. Nazwiska artystów, którzy wezmą w nim udział, są jeszcze nieznane.

d48phq6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48phq6