Trwa ładowanie...
d1f6o6b

Freddie Mercury zmarł 28 lat temu. Sławek Uniatowski i Paweł Małaszyński wspominają

Już 28 lat minęło od śmierci wokalisty Queen Freddiego Mercury'ego. Z okazji rocznicy Sławek Uniatowski i Paweł Małaszyński postanowili udostępnić wzruszające wpisy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dziś mija 28 lat od śmierci Freddiego Mercury'ego
Dziś mija 28 lat od śmierci Freddiego Mercury'ego (Youtube.com)
d1f6o6b

24 listopada 1991 r. zmarł Freddie Mercury, wokalista zespołu Queen, który jest uznawany za najbardziej utalentowanego muzyka wszech czasów o niepowtarzalnym głosie. O jego nieprzemijającej sławie z pewnością świadczy uznanie, jakim cieszył się film "Bohemian Rhapsody" opowiadający o zawrotnej karierze muzyka. W rolę Freddiego wcielił się Rami Malek, który otrzymał za swoją kreację Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego.

28 lat później świat nadal pamięta o świetnym muzyku. Paweł Małaszyński na swoim instagramowym profilu udostępnił zdjęcie Freddiego opatrzonym wzruszającym wyznaniem: "I still love you".

O wiele dłuższy wpis opatrzony fotografią wokalisty Queen opublikował Sławek Uniatowski. Muzyk wspominał, jak dowiedział się o zespole z Wielkiej Brytanii, a także jak był z innymi fanami pod domem Freddiego:

d1f6o6b

"24.11.2001 zapamiętam jako moją pierwszą podróż zagraniczną. Spędziliśmy wiele godzin pod domem Freddiego, Logan Place West Kensington. Ktoś puścił muzykę Queen i wszyscy zaczęli śpiewać. Byli tam ludzie z całego świata. Nikogo nie ominęło wzruszenie. Z domu wyszła Mary Austin, pierwsza dziewczyna Fredka, której zapisał swój dom (kotom też zapisał), pojawił się Jim Hutton, jego ostatni partner, który był z nim aż do śmierci. Zrobiliśmy sobie zdjęcie i pogadaliśmy trochę".

Sławek Uniatowski został zostawiony sam w Londynie z 80 funtami w kieszeni, jednak stwierdził, że to nie jest dobry moment na takie wspomnienia. Zaapelował również do internautów:

"Raz do roku przesłuchuję całą dyskografię, za moment się do tego zabiorę. Wam też polecam, bo to zespół kontrastów".

d1f6o6b

Podziel się opinią

Share

d1f6o6b

d1f6o6b