Trwa ładowanie...

Gdańsk wyraża chęć organizacji koncertu Dody. "Musimy to przedyskutować"

Artyści ponad podziałami staną na jednej scenie? Wszystko na to wygląda. Doda zainspirowała dziesiątki muzyków z Polski, by razem opowiedzieli się przeciwko mowie nienawiści. Mamy nowe informacje dotyczące organizacji wydarzenia.

Gdańsk wyraża chęć organizacji koncertu Dody. "Musimy to przedyskutować"Źródło: Instagram.com
d3833hd
d3833hd

Po tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce w Gdańsku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Doda zaapelowała do artystów.

- Kiedy odsłuchałam swoją piosenkę "Znak pokoju", zrozumiałam, że napisałam ją 15 lat temu i przez 15 lat nic się nie zmieniło. Mam prośbę do wszystkich muzyków, może zrobimy coś razem w duchu tego utworu? Przekażmy sobie znak pokoju, zjednoczmy ludzi pod sceną, zróbmy koncert. (...) Niech każdy artysta opowie, jak przeżywa hejt na własnej skórze" - powiedziała Rabczewska na swoim Instastory, zapraszając do koncertu m.in. Edytę Górniak i Justynę Steczkowską, z którymi od lat jest skłócona.

ZOBACZ TAKŻE: Doda z nosem w telefonie i w butach za 1000 dolarów zmierza do radia

Wokalistka wyznała również, że chciałaby, aby koncert odbył się w Ergo Arenie w Gdańsku. Jeśli nie uda się tam, to być może impreza zostanie zorganizowana na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Na chwilę obecną chęć występu zgłosiło ponad 100 polskich artystów. Potrzeba również środków na sfinansowanie sprzętu do nagłośnienia. Chęć współpracy wyraziła agencja digital marketingu i PR, Salty Concept. Produkcją zajmie się ONE AIM. Te dwie firmy wraz z wokalistką zadbają o to, aby wszystko odbyło się na jak najwyższym poziomie.

d3833hd

- Uwaga, to jest historyczny moment. Oficjalnie możemy się pochwalić! Razem z Dodą i największymi artystami polskiej sceny muzycznej mamy zaszczyt tworzyć historyczne wydarzenie #artyściprzeciwnienawiści, zarówno od strony marketingowej jako Salty Concept, jak i produkcyjnej z ONE AIM - czytamy na fanpage'u agencji.

Czy przedstawiciele Ergo Areny są skłonni zorganizować koncert największych polskich artystów na gdańskiej scenie?

- Jesteśmy zainteresowani tym, żeby takie wydarzenie miało miejsce. Należy jednak zaznaczyć, że pojawiło się już kilka takich inicjatyw. Pan prezes kombinator artystów nawiązał kontakt z urzędem miejskiem w gdańsku. Ich pomysł polega na tym, żeby artyści trójmiescy wyrazili hołd panu Adamowiczowi robiąc koncert charytatywny. My najprawdopodniej nie będziemy w stanie wszystkich obsłużyć. Z tego, co wiem zgłosiło się już 180 artystów. Natomiast z przedstawicielami wszystkich inicjatyw chetnie rozmawiamy. Niektóre projekty będziemy realizować, a niektóre będą realizowane bez naszego udziału. Sądzę, że nasze zasoby są odpowiednie do tego, aby takie wydarzenie zorganizować. Trzeba też wyznaczyć jakieś zadania - powiedział w rozmowie z WP Henryk Wielechowski, dyrektor ds. marketingu Ergo Arena.

Do pierwszego spotkania ma dojść w sobotę po pogrzebie prezydenta Pawła Adamowicza.

d3833hd

- Inicjatorzy tego pomysłu będą na uroczystościach pogrzebowych prezydenta. Po tych uroczystościach jesteśmy do dyspozycji tych osób. Prawdopodobnie będzie możliwość odbycia tego spotkania w godzinach popołudniowych. Zarezerwowałem sobie na to czas. Z tego co wiem, cały czas przybywa osób chętnych do udziału w tym koncercie. Musimy wszyscy się spotkać i porozmawiać. Zobaczyć, jakie mamy wizje, pomyśleć o tym, jak sfinansować to przedsięwzięcie. Trzeba poszukać sponsorów. Moim zdaniem projekt jest fajny i on się będzie toczył. Temat jest świeży, nośny, ale na razie mało konkretny - dodał.

Na specjalnie stworzonym profilu na Instagramie, Doda regularnie zamieszcza, kto wyraził chęć występu na scenie. Wśród artystów są takie nazwiska jak Maryla Rodowicz czy Kasia Nosowska. Trzymamy kciuki! Wszyscy, którzy chcą wesprzeć tę inicjatywę proszeni są o kontakt mailowy: artysciprzeciwnienawisci@oneaim.pl.

W czasie wolnym chętnie oglądasz filmy i seriale? Komputery w dobrych cenach i przy okazji z ekranami w wysokiej rozdzielczości zamówisz po pobraniu rabatów ze strony Komputronik kody rabatowe.

d3833hd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3833hd