Trwa ładowanie...

Gitarowy Rekord Guinessa we Wrocławiu. Pobito zeszłoroczny rekord

Gitarowy Rekord Guinnessa został po raz kolejny pobity we Wrocławiu. Uczestnicy wydarzenia zagrali wspólnie utwór "Hey Joe" Jimiego Hendriksa. Naliczono więcej gitar niż w zeszłym roku.

Gitarowy Rekord Guinessa we Wrocławiu. Pobito zeszłoroczny rekordŹródło: East News, fot: Krzysztof Kaniewski/REPORTER
d1hwjjs
d1hwjjs

Gitarowy Rekord Guinnessa we Wrocławiu

Co roku 1 maja na wrocławskim Rynku podejmuje się próbę bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa przy okazji festiwalu 3-Majówka. Podczas największego święta gitary w Europie kilkukrotnie udawało się pobić światowy rekord. W tym roku też udało się to zrobić.

W 2018 roku uczestnicy mieli ze sobą łącznie 7412 gitary, ustanawiając wówczas rekord. Przetrwał on zaledwie rok. Teraz naliczono 7423 instrumenty.

Uczestnicy wydarzenia zagrali piosenkę “Hey Joe” Jimiego Hendriksa. Mogli to zrobić na gitarze, ukulele, banjo lub mandolinie. - Jesteśmy wielką gitarową rodziną. Dziękuję wam - mówił Leszek Cichoński.

East News
Źródło: East News

Gitarzystów przyszło wspierać sporo mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. na Rynku znalazło się w jednym momencie nawet kilkanaście tysięcy osób. Przy okazji bicia rekordu zaprezentowano także oficjalny hymn Gitarowego Rekordu Guinnessa “Thanks Jimi”, który skomponował Cichoński.

d1hwjjs

Rekordziści teraz mogą imprezować na warszawskiej Pergoli, gdzie odbędzie się Koncert Gwiazd. Tam wystąpią m.in. Napalm Death, Slade, Therion, Ania Dąbrowska, Nocny Kochanek i Organek. Po raz pierwszy w historii postawiono dwie sceny, na które obowiązuje jeden bilet. Gitary i wzmacniacze będzie można zostawić za symboliczną opłatą w Przechowalni Gitar w Hali Stulecia. Na gitarzystów spoza Wrocławia czeka Festiwalowe Pole Namiotowe przy ul. Wróblewskiego 9, około 400 metrów od Hali Stulecia i Pergoli.

d1hwjjs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hwjjs