Trwa ładowanie...

Chce znowu wyjść za mąż w kościele. Watykan wydał decyzję

Gwen Stefani przez 13 lat była żoną Gavina Rossdale'a, któremu urodziła trójkę dzieci. W świetle prawa kościelnego ich związek był jednak nieważny, co potwierdza dokument wydany przez Watykan. Stefani bardzo zależało na stwierdzeniu nieważności małżeństwa, bo chce komu innemu ślubować miłość, wierność i uczciwość do grobowej deski.

Gwen Stefani i Blake Shelton zaręczyli się w październiki 2020 r.Gwen Stefani i Blake Shelton zaręczyli się w październiki 2020 r.Źródło: Getty Images
d3u0jc2
d3u0jc2

Gwen Stefani złożyła papiery rozwodowe w 2015 r. i już rok później było po sprawie. Dla wokalistki No Doubt nie był to jednak koniec. Stefani zależało na stwierdzeniu nieważności małżeństwa w Kościele katolickim, co wielu błędnie utożsamia z "rozwodem kościelnym".

Jak donosi "US Weekly", sprawa Gwen Stefani i Gavina Rossdale'a trafiła do Watykanu, który stwierdził nieważność ich małżeństwa (z punktu widzenia prawa kanonicznego ich małżeństwo zostało nieważnie zawarte od samego początku).

- Gwen otrzyma pisemne potwierdzenie w najbliższych tygodniach, ale to już oficjalne – mówił informator tygodnika.

Pandemia zrobiła swoje. Rozstali się w 2020

Przypomnijmy, że Gwen Stefani poznała Gavina Rossdale'a, lidera zespołu Bush w 1995 r. W 2002 r. przysięgali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską aż do śmierci. Zorganizowali nawet dwa wesela – w Londynie, a dwa tygodnie później w Los Angeles.

d3u0jc2

Doczekali się trzech synów (7, 13, 15 lat), ale w 2015 r. Stefani zażądała rozwodu. Powód: "różnice nie do pogodzenia". Finałowa rozprawa odbyła się w kwietniu 2016 r.

gwen Getty Images
Gwen i Gavin w 2014 r.Źródło: Getty Images

Wiadomość o stwierdzeniu nieważności małżeństwa z Rossdale'em pojawiła się raptem dwa miesiące po zaręczynach Stefani z innym muzykiem.

- To była ogromna ulga dla Gwen, ponieważ chce wyjść za mąż w obecności księdza, i aby jej małżeństwo zostało uznane przez Kościół katolicki – mówił informator.

d3u0jc2

 Nowym wybrankiem serca 51-letniej gwiazdy jest 44-letni Blake Shelton. Gwiazdor muzyki country i podwójny rozwodnik.

d3u0jc2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u0jc2