Trwa ładowanie...

Pomnik księżnej Diany odsłonięty. Synowie wydali oświadczenie

W rocznicę 60. urodzin księżnej Diany w ogrodzie na terenie Pałacu Kensington odsłonięto rzeźbę na jej cześć. Od dawna było wiadomo, spod czyjego dłuta wyjdzie pomnik, jednak jego wygląd pozostawał tajemnicą. Na uroczystości pierwsze skrzypce grali książęta William i Harry, jej synowie.

Share
Harry i William odsłonili pomnik matki  ogrodach Pałacu Kensington
Harry i William odsłonili pomnik matki ogrodach Pałacu KensingtonŹródło: Getty Images
d2n1z6h

Księżna Diana często koncentrowała się na potrzebach dzieci. Ubogich, potrzebujących, ofiar wojny. Artysta przygotowujący rzeźbę na 60. rocznicę urodzin Diany skoncentrował się właśnie na tym aspekcie osobowości "królowej ludzkich serc".

Rzeźba ukazuje Dianę w otoczeniu dwóch chłopców i dziewczynki. Pomnik został uroczyście odsłonięty przez księcia Williama i Harry'ego, którzy mieli być jedynymi przedstawicielami rodziny królewskiej biorącymi udział w ceremonii.

"Dzisiaj, kiedy obchodzilibyśmy 60. urodziny naszej Mamy, pamiętamy o jej miłości, sile i charakterze. To cechy, które sprawiły, że stała się siłą do czynienia dobra na całym świecie, zmieniając niezliczone życia na lepsze" – oświadczyli William i Harry.

d2n1z6h

"Każdego dnia pragniemy, aby była nadal z nami. Mamy nadzieję, że ten posąg będzie postrzegany na zawsze jako symbol jej życia i jej dziedzictwa"- dodali książęta.

Uroczyste odsłonięcie pomnika Diany przez jej synów East News
Uroczyste odsłonięcie pomnika Diany przez jej synówŹródło: East News

Synowie Diany na koniec podziękowali Ianowi Ranke-Broadleyowi, artyście, który wyrzeźbił posąg, i Pipowi Morrisonowi, projektantowi ogrodu. A także "ich zespołom za niesamowitą pracę, przyjaciołom i darczyńcom, którzy pomogli w tym się ułożyć, oraz wszystkim tym na całym świecie, którzy utrzymują pamięć naszej mamy przy życiu".

Pomnik księżnej Diany w ogrodzie pałacu Kensington East News
Pomnik księżnej Diany w ogrodzie pałacu KensingtonŹródło: East News

Maneskin dla WP: Homofobia? Nie powinno być na nią żadnego przyzwolenia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2n1z6h

Podziel się opinią

Share
d2n1z6h
d2n1z6h