ycipk-3bjlac

Harvey Weinstein może odetchnąć. Sąd odrzucił pozew Ashley Judd

Producent oskarżony przez wiele kobiet o molestowanie seksualne, właśnie odniósł zwycięstwo. Sąd oddalił pozew Ashley Judd.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Harvey Weinstein
Harvey Weinstein (East News, Fot: AP/Associated Press)
ycipk-3bjlac

Amerykańska aktorka podała Weinsteina do sądu utrzymując, że z powodu odrzucenia jego seksualnych propozycji jej kariera ucierpiała.

Konkretnie chodzi o angaż do filmu "Władca pierścieni", którego Ashley Judd nie dostała. Aktorka opowiedziała o molestowaniu seksualnym przez prominentnego producenta już w 2005 roku. Dopiero niedawno jednak zidentyfikowała go jako Harveya Weinsteina. Producent zaprosił aktorkę do hotelu i próbował zaciągnąć ją pod prysznic.

ycipk-3bjlac

Już we wrześniu 2017 roku sąd po raz pierwszy odrzucił pozew Judd , która zachowanie Weinsteina uznała za "molestowanie seksualne w pracy". Pozew został oddalony, gdyż sąd uznał, że aktorki z producentem nie łączyła relacja zawodowa.

Ale w 2018 roku prawo kalifornijskie się zmieniło i dziś relację Weinsteina i Judd uznano by za zawodową. W związku z tym aktorka ponownie złożyła pozew. Jednak sędzia uznał, że prawo nie działa wstecz.

Po apelacji aktorki, sąd powtórnie odrzucił jej wniosek. Zaznaczył jednak, że nadal może sądzić się z Weinsteinem w procesie o zniesławienie.

Polub WP Gwiazdy
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3bjlac

ycipk-3bjlac
ycipk-3bjlac