Trwa ładowanie...

Hołd dla Kory podczas festiwalu w Sopocie Top of the Top 2018. Łzy i wzruszenie. Wróciły wspomnienia

Wystartował trzydniowy Top of the Top Sopot Festival w Sopocie. Nie zabrakło hołdu dla zmarłej pod koniec lipca Kory. Reakcja publiczności mówi wszystko.

Hołd dla Kory podczas festiwalu w Sopocie Top of the Top 2018. Łzy i wzruszenie. Wróciły wspomnieniaŹródło: East News, fot: East News
d1xafkb
d1xafkb

Sopot tęskni za Korą. I świadczy o tym nie tylko hołd, jaki artyści złożyli liderce Maanamu podczas festiwalu w Sopocie Top of the Top 2018, ale przede wszystkim reakcja publiki, która nie kryła wzruszenia. Minął niespełna tydzień, odkąd na warszawskich Powązkach pożegnaliśmy Korę, ale ona ciągle żyje. W muzyce i na scenie. Dzisiaj w Sopocie.

Rodzina, artyści i fani pożegnali Korę. "Umarła moja rockowa matka"

We wtorek 14 sierpnia rozpoczął się trzydniowy festiwal muzyczny emitowany przez stację TVN. Top of the Top Sopot Festival 2018 okazał się kolejną okazją, żeby upamiętnić Korę.

Artyści stanęli na wysokości zadania. Swoje 35-lecie działalności artystycznej obchodził zespół Lady Pank. Razem z nimi na scenie pojawili się Kasia Kowalska, Organek, Małgorzata Ostrowska oraz Maciej Maleńczuk.

ONS.pl
Źródło: ONS.pl, fot: ons

Artyści wykonali wspólnymi siłami jeden z najbardziej kultowych utworów Maanamu "Krakowski Spleen". Publiczność zalewała się łzami. Aplauz w Oprze Leśnej rozbrzmiewał nawet po zejściu artystów ze sceny.

Sopot bardzo odobrze pamięta Korę. W 2011 roku w sprzedaży pojawił się album Ping Pong, który był pierwszym solowym albumem w karierze artystki. W tym samym roku artystka obchodziła 35-lecie pracy artystycznej. Z tej okazji wystąpiła na festiwalu TOPtrendy. Podczas koncertu została uhonorowana trzema wyjątkowymi nagrodami. Prezydent Miasta Sopotu wręczył Korze Bursztynowego Słowika, Prezes SAWP, Ryszard Poznakowski – nagrodę specjalną dla KORY – Pierwszej Damy Rocka, a TV POLSAT – statuetkę TOPtrendy, dziękując za prawdziwość, wzruszenia i lekcję życia przekazywaną w utworach. Jednak najważniejszą nagrodę przyznał jej sam Prezydent RP – Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski za zasługi dla kultury polskiej oraz wielkie osiągnięcia w twórczości artystycznej.

d1xafkb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xafkb