Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
muzyka
14-06-2017 18:39

Il Volo o swojej muzyce i nie tylko

Przedstawiamy drugą część wideo nagranego przez wysłanników Prestige MJM do Taorminy. Koncert Il Volo planowany jest 26 czerwca w warszawskim Torwarze. Zobaczcie wywiad!

d326mxa

Twórczość młodych i niezwykle utalentowanych artystów z Il Volo - Piero Barone, Igazio Boschetto i Gianluca Ginoble - przywodzi na myśl niezapomnianych trzech tenorów: Włocha Luciano Pavarottiego oraz dwóch Hiszpanów: Placido Domingo i Jose Carrerasa. W latach 90. genialni śpiewacy stworzyli fenomenalne trio, gromadzące komplety widzów wszędzie tam, gdzie się pojawili. Wielotysięczne tłumy oglądały ich na żywo, a miliony przed telewizorami w bezpośrednich relacjach. Tak było m.in. podczas pierwszego koncertu plenerowego w 1990 roku w Termach Karakalli w Rzymie. Płyta nagrana podczas tego koncertu do dzisiaj utrzymuje się na szczycie najlepiej sprzedających się albumów klasycznych wszech czasów. Po występie w Rzymskich Termach Pavarotti, Domingo i Carreras postanowili kontynuować występy. Trzej tenorzy wystąpili jeszcze trzykrotnie podczas finałów kolejnych mistrzostw świata. W sumie można było ich posłuchać ponad trzydzieści razy. W repertuarze niezapomnianych śpiewaków znalazły się zarówno klasyczne arie operowe, jak również światowe przeboje z musicali, a nawet szlagiery muzyki pop-rockowej.

Podobną drogą kroczą tenorzy z Il Volo. Już teraz skupiają na sobie uwagę tysięcy fanów i coraz liczniejsze widownie na koncertach oraz uwielbienie przede wszystkim kobiet. Członkowie współczesnego trio nie zapominają także o swoich wielkich poprzednikach. W hołdzie Trzem Wielkim Tenorom, młodzi tenorzy nagrali ostatni album koncertowy. Płyta „Notta magica” miała premierę we wrześniu 2016 roku. Na zarejestrowanym krążku gościnnie wystąpił jeden z wielkich tenorów - Placido Domingo, zaś Fundacja Luciano Pavarottiego wsparła cały projekt.

��_ANGELO_TRANI Materiały prasowe
��_ANGELO_TRANI Źródło: Materiały prasowe
d326mxa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d326mxa